Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:28, 18/11/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO-FOTO/ Tifozët shpalosin parrullën 'Rama ik' në kullën me stadium

Pavarësisht angazhimit disa-milionësh të ushtrisë propagandistike, me qëllim të inagurimi i stadiumit të ri kombëtar të reklamohej si një vepër e madhe e qeverisë, kjo e fundit ka marrë përgjigjen e duhur nga tifozët shqiptarë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295084/video-foto-tifozet-shpalosin-parrullen-rama-ik-ne-kullen-me-stadium/

 

FOTO Epike/ Kjo është fytyra e kryeministrit kur stadiumi thërret në kor 'Rama ik'

Thirrjet “Rama ik” i prishën festën e inaugurimit kryeministrit Edi Rama.

Surpriza e hidhur e mijëra tifozëve kundër kryeministrit, i cili përdori gjithë propagandën për këtë investim të madh, nuk është përtypur lehtë nga ky i fundit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295105/foto-epike-kjo-eshte-fytyra-e-kryeministrit-kur-stadiumi-therret-ne-kor-rama-ik/

 

FOTOLAJM/ 'Larg duart nga Kosova', tjetër mesazh kundër Ramës

E kishte programuar si një mbrëmje feste dhe propagande, që mendonte se do i rrinte pikët para shqiptarëve, por sfida e parë në stadiumin e ri, Shqipëri-Francë, është shndërruar në një makth të vërtetë për kryeministrin Edi Rama.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295088/fotolajm-larg-duart-nga-kosova-tjeter-mesazh-kunder-rames/

 

'Rama ik' plas në 'Xibraka Arena'/ Rama-Duka e mbushën për 'Fuck Macron'... por

Ajo që ka ndodhur me ndeshjen e parë të “Arenës Kombëtare” është më shumë se një skandal.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295085/rama-ik-plas-ne-xibraka-arena-rama-duka-e-mbushen-per-fuck-macron-por/

 

MEMET/ 'Rama ik Arena', rrjetet sociale bëjnë me dhembje koke kryeministrin

Pritej një festë për qeverinë inaugurimi i “Air Albania Stadium”, por gjithsesi tifozët kanë shpërthyer në thirrje kundër kryeministrit Edi Rama.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295093/memet-rama-ik-arena-rrjetet-sociale-bejne-me-dhembje-koke-kryeministrin/

 

‘Do e ndërtonim me 35 mln euro. Vëllezërit Xibraka zhdukën 12 mijë vende’

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një video online, ku tregon projektin e qeverisë së tij për të ndërtuar stadiumin kuqezi me 33 mijë vende për 35 milionë euro.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/294993/do-e-ndertonim-me-35-mln-euro-vellezerit-xibraka-zhduken-12-mije-vende/

 

Basha: Kanë ngrënë e pirë dhe bërë votat bashkë me Aldo Baren, ndaj Rama dhe Braçe nuk flasin dot!

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i ka akuzuar dy krerët më të lartë të Qeverisë, Edi Ramën dhe zëvendësin e tij Erion Braçen, deputet historikisht në Myzeqe,  si bashkëpunëtorë të ngushtë të bandave kriminale, veçanërisht të bandës së Aldo Bares që vepronte në Lushnjë, për të ardhur në pushtet.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295000/basha-kane-ngrene-e-pire-dhe-bere-votat-bashke-me-aldo-baren-ndaj-rama-dhe-brace-nuk-flasin-dot/

 

Meta: Skandaloz presioni politik ndaj KED dhe Vitore Tushës. S'ka Rilindje që e shpëton Dvoranin

Fatmir Xhafaj, ish-kryetar i Komisionit të Reformës në Drejtësi reagoi ditën e sotme lidhur me situatën e krijuar në Gjykatën Kushtetuese. Ai sulmoi vendimin e Presidentit për dekretimin e Marsida Xhaferllarit si anëtarë e Kushtetueses dhe mbron faktin që gjyqtare duhet të jetë Arta Vorpsi, ndërsa kritikoi edhe për veprimet e ndryshme të Vitore Tushës si n/kryetare e KED-së dhe gjyqtare e Kushtetuteses.

Por sjellja e ish-ministrit socialist ka sjellë edhe reagimin e presidentit Ilir Meta.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295027/meta-skandaloz-presioni-politik-ndaj-ked-dhe-vitore-tushes-s-ka-rilindje-qe-e-shpeton-dvoranin/

 

Atentati ndaj prokurorit/ Kejvina Kthella te Krimet e Rënda

Pasi dha shpjegime për llogari të hetimit të atentatit të 1 nëntorit në Shkozet ndaj prokurorit Arjan Ndoja dhe dy të tjerëve, modelja Kejvina Kthella “troket” në dyert e Gjykatës për Krimet e Rënda.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/295021/atentati-ndaj-prokurorit-kejvina-kthella-te-krimet-e-renda/

 

IDEO/ 'Mirësevjen vëlla!' - Kosova befason anglezët me mikpritjen e paparë

Që nga pranimi ndërkombëtar i Federatës së Kosovës në Futboll, ekipi kombëtar i Kosovës nuk ka pritur ekip më të madh se Anglia. Mijëra tifozë anglezë që kanë ardhur për të ndjekur ndeshjen në Prishtinë, janë pritur me thirrje të shumta, mes tjerash, me thirrjen “Mirësevjen vëlla”.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/295116/video-miresevjen-vella-kosova-befason-anglezet-me-mikpritjen-e-papare/

 

Siguria/ Pompeo: NATO përballet me kërcënime kibernetike nga Kina

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, paralajmëroi për rreziqet e paraqitura nga përpjekjet e Kinës për të dobësuar sigurinë kibernetike të NATO-s dhe se aleanca duhet të zhvillohet për tu mbrojtur kundër tyre.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/294913/siguria-pompeo-nato-perballet-me-kercenime-kibernetike-nga-kina/

 

Reja: U mundova të sjell elementë të rinj, duhet ndryshuar grupi i De Biasit

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, foli për “Rtsh” pas humbjes në ndeshjen me Francën.

Në vija të përgjithshme, Reja u shpreh i kënaqur me këto eliminatore, por u shpreh se duhen futur akoma lojtarë të rinj.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/295107/reja-u-mundova-te-sjell-elemente-te-rinj-duhet-ndryshuar-grupi-i-de-biasit/

 

Humbi 0-4 me Anglinë, Challandes nuk zhgënjehet: Mund të nxjerrim diçka pozitive nga kjo ndeshje

I zhgënjyer për rezultatin, por jo për lojën, trajneri i Kosovës Bernard Challandes në përfundim të sfidës ndaj Anglisë në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu humbjen 0-4 të “Dardanëve”.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/295090/humbi-0-4-me-angline-challandes-nuk-zhgenjehet-mund-te-nxjerrim-dicka-pozitive-nga-kjo-ndeshje/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco