MEMET/ 'Rama ik Arena', rrjetet sociale bëjnë me dhembje koke kryeministrin

MEMET/ 'Rama ik Arena', rrjetet sociale bëjnë me dhembje koke kryeministrin

22:21, 17/11/2019

Pritej një festë për qeverinë inaugurimi i “Air Albania Stadium”, por gjithsesi tifozët kanë shpërthyer në thirrje kundër kryeministrit Edi Rama.

Siç dëgjihet edhe në videon e mëposhtme, në kor, tifozët thërrasin “Rama ik”, në momentin kur në stadium fiken dritat dhe ndizen dritat e celularëve, një simbolikë kjo e përdorur edhe gjatë protestave të PD-së.

Kaq ka mjaftuar që në rrjetet sociale të qarkullojnë jo vetëm foto dhe video nga ky moment, por edhe meme që ironizojnë kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. /SYRI.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi 17/11/2019 22:34

Me bukur ska

Shto koment

Denonco