Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:30, 13/01/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Situata politike në Shqipëri dhe Kosovë/ Ja si e komenton ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka komentuar në një intervistë për gazetaren Anduela Ndreu në televizionin ‘ALBSE’ zhvillimet e fundit politike në Shqipëri dhe Kosovë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/223830/situata-politike-ne-shqiperi-dhe-kosove-ja-si-e-komenton-ish-kryeministri-sali-berisha/

 

VIDEO/ Protestuesit e “Astir”-it sonte me hunj në dorë: Shtëpitë nuk i lëshojmë

Qytetarët e zonës së “Astrir”-it kanë dalë në protestës sot, në ditën e 70 të saj, “të armatosur” me hunj e shkopinj.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/223803/video-protestuesit-e-astir-it-sonte-me-hunj-ne-dore-shtepite-nuk-i-leshojme/

 

Basha-Ramës: Ndal dhunën ndaj studentëve, po e çon vendin në konflikt civil

Në deklaratën për mediat nga selia e PD, kryedemokrati Basha apeloi kryeministrin Rama të ndalë dhunën ndaj studentëve, ose në të kundërt u shpreh ai vendi shkon drejt një konflikti civil.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/223764/basha-rames-ndal-dhunen-ndaj-studenteve-po-e-con-vendin-ne-konflikt-civil/

 

Kryemadhi: Kjo parti nuk tradhton kurrë interesat e shqiptarëve

Me tone të ashpra nga Konventa e Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryetarja Monika Kryemadhi deklaroi se kjo parti nuk do të tradhtojë kurrë interesat e shqiptarëve.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/223747/kryemadhi-kjo-parti-nuk-tradhton-kurre-interesat-e-shqiptareve/

 

Ramës i dalin 300 milion lek tepër nga deklarimi, kërkohet hetim dhe ndjekje penale

Partia Demokratike i ka kërkuar Inspektoriatit të Pasurive që të nisë hetimet për Kryeministrin Rama, lidhur me të paktën 300 milion lekë që mungojnë nga deklarimi i pasurisë së kreut të qeverisë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/223740/rames-i-dalin-300-milion-lek-teper-nga-deklarimi-kerkohet-hetim-dhe-ndjekje-penale/

 

FOTO/ Protesta vazhdon, studentët: Ushqimet i kemi futur nga dritaret e banjos

Studentët vazhdojnë protestën tashmë duke u ngujuar brenda fakulteteve të tyre.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/223749/foto-protesta-vazhdon-studentet-ushqimet-i-kemi-futur-nga-dritaret-e-banjos/

 

Policia jep detaje, ja kush është biznesmeni i grabitur në Durrës. Emri

Polica e Durrësit ka dhënë detajet e para për grabitjen në familjen e një biznesmeni në Shkozet.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/223863/policia-jep-detaje-ja-kush-eshte-biznesmeni-i-grabitur-ne-durres-emri/

 

"Do t'ju vijë fundi", një muaj burg për kërcënuesin e Haradinajt

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka pranuar një kallëzim nga Drejtoria Kundër Terrorizmit e Policisë së Kosovës, kundër të pandehurit B.E. për shkak të kryerjes së veprës penale “përgatitja e veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit Kushtetues dhe Sigurisë së Republikës së Kosovës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/syri_kosova/kronike-lajme/3920/do-t-ju-vije-fundi-nje-muaj-burg-per-kercenuesin-e-haradinajt/

 

Pas Trump edhe Macron mungon në Forumin e Davosit

Pas mungesës së presidentit Trump një tjetër mungesë do jetë në Formunin e Davosit.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/223693/pas-trump-edhe-macron-mungon-ne-forumin-e-davosit/

 

I përfundon kontrata me Chelsean, David Luiz befason të gjithë me klubin e ri?

E ardhmja e David Luiz duket larg ‘Stamford Bridge’.

Mbrojtësi brazilian, ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me Chelsean, e cila përfundon në muajin qershor.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/223849/i-perfundon-kontrata-me-chelsean-david-luiz-befason-te-gjithe-me-klubin-e-ri/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco