I përfundon kontrata me Chelsean, David Luiz befason të gjithë me klubin e ri?

I përfundon kontrata me Chelsean, David Luiz befason të gjithë me klubin e ri?

21:23, 12/01/2019

E ardhmja e David Luiz duket larg ‘Stamford Bridge’.

Mbrojtësi brazilian, ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me Chelsean, e cila përfundon në muajin qershor.

‘Blutë’ e Londrës deri më tani nuk kanë shprehur vullnet për arritjen e një marrëveshje të re për vazhdimin e kontratës me Luiz.

Kjo situatë, ka bërë që 30 vjeçari të nis bisedimet me skuadrat që po shprehin interesim për shërbimet e tij.

‘Mirror’ shkruan se Luiz ka nisur bisedimet me Benfican, për t’i rikthyer në Portugali gjatë merkatos së verës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment