Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:12, 18/10/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Konfirmimi nga mediat italiane/ Nuk ka negociata për Shqipërinë as këtë vit

Nuk ka negociata për Shqipërinë as këtë vit. Konfirmimi vjen nga mediat prestigjoze italiane “TgCom” dhe "Ansa".

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/287854/konfirmimi-nga-mediat-italiane-nuk-ka-negociata-per-shqiperine-as-kete-vit/

 

'Të lagi me shampanjë'/ Vetëm kënga e Getoarit u ngeli pa e kënduar për 'hapjen' e negociatave

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi mendon se mos hapja e negociatave është vetëm për faj të qeverisë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/287858/te-lagi-me-shampanje-vetem-kenga-e-getoarit-u-ngeli-pa-e-kenduar-per-hapjen-e-negociatave/

 

Deklarata e Bushatit në 'Opinion', reagon Berisha: Në kor me 'rilindasit' e tjerë për të mashtruar shqiptarët

Për 6 vite qeveria e drejtuar nga Edi Rama dështoi të përmbushë kushtet për hapjen e negociatave. Edhe pse u hapën shampanja, u dekoruan ambasadorë në vitin 2018 pasi u tha se u hapën negociatat, Shqipëria sërish ngel në këtë rrugë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/287841/deklarata-e-bushatit-ne-opinion-reagon-berisha-ne-kor-me-rilindasit-e-tjere-per-te-mashtruar-shqiptaret/

 

Ironia e gazetarit/ Macron i trashë! Po ta mbante Ramën atje, ishin kthyer shqiptarët këtu...

 “I gjithë Parisi ishte i magjepsur kur Edi Rama jetonte në Francë”.

Kjo ishte deklarata e shkrimtares Ornela Vorpsi rreth një vit më parë gjatë një vizite në kryeministri.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/287786/ironia-e-gazetarit-macron-i-trashe-po-ta-mbante-ramen-atje-ishin-kthyer-shqiptaret-ketu/

 

VIDEO-FOTO/ 6 vite me mashtrimet e Edi Ramës për hapjen e negociatave

Historia e qeverisjes së Edi Ramës është e gjitha një mashtrim lidhur me hapjen e negociatave.

Ai erdhi në pushtet me premtimin se ato do të hapeshin që në vitin e parë të qeverisjes së tij.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/287730/video-foto-6-vite-me-mashtrimet-e-edi-rames-per-hapjen-e-negociatave/

 

VIDEO/ 'Erdhi të luftonte varfërinë, Rama rezultoi persekutori më i pashpirt i shqiptarëve'

"Në Ditën Ndërkombëtare kundër Varfërisë qeveria e Edi Ramës shfaqet si armikja kryesore e të varfërve dhe e të pamundurve. Megjithëse erdhi në pushtet si politikani që do të luftonte varfërinë, duke luftuar padrejtësitë, Edi Rama është faktuar në si persekutori më i pashpirt i dhjetëra mijëra shqiptarëve."  -  Ishte Oriola Pampuri, ish-deputetja e PD, që në një deklaratë për mediat në mesditë, tha

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/287716/video-erdhi-te-luftonte-varferine-rama-rezultoi-persekutori-me-i-pashpirt-i-shqiptareve/

 

‘Rama dhe Thaçi donin t’i falnin Vuçiçit dhe Serbisë, 10 miliard euro të Trepçes’

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, i ftuar në emisionin ‘360 gradë’ në Ora Neës të analistit Artur Zheji, ka folur edhe për përplasjen me kryeministrin Rama, si dhe me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/287789/rama-dhe-thaci-donin-ti-falnin-vucicit-dhe-serbise-10-miliard-euro-te-trepces/

 

VIDEO/ Çfarë bëri, kë takoi Festim Lato ditën e fundit para vrasjes? Ja pamjet

Në 19 korrik të këtij viti presidentii vetshpallur i Çamërisë Festim Lato u gjend pa shenja jete në Nijmegen të Holandës.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/287700/video-cfare-beri-ke-takoi-festim-lato-diten-e-fundit-para-vrasjes-ja-pamjet/

 

KQZ-ja vendos për rinumërimin e 530 vendvotimeve, ka mospërputhje dokumentacioni

Gjatë ditës së sotme, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka marrë vendim që të rinumërohen edhe 530 vendvotime.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/287808/kqz-ja-vendos-per-rinumerimin-e-530-vendvotimeve-ka-mosperputhje-dokumentacioni/

 

Armëpushim 120 orësh/ SHBA zbyth Erdoganin

Zv/presidenti i SHBA Mike Pence dhe Sekretari i Shtetit Mike Pompeo njoftuan pak minuta më parë se ata kanë arritur një marrëveshje armëpushimi midis Turqisë dhe kurdëve, pas një takimi me Presidentin Recep Tayyip Erdogan në Ankara.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/287815/armepushim-120-oresh-shba-zbyth-erdoganin/

 

Ronaldinho e thotë emrin: Ky futbollist do të bëhet më i mirë në botë!

Ronaldinho nuk ka dyshim në potencialin e sulmuesit të Real Madridit, Vinicius Junior.

Legjenda braziliane beson që 19-vjeçari në të ardhmen do të bëhet një ndër lojtarët më të mirë në botë.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/287859/ronaldinho-e-thote-emrin-ky-futbollist-do-te-behet-me-i-mire-ne-bote/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco