Ronaldinho e thotë emrin: Ky futbollist do të bëhet më i mirë në botë!

Ronaldinho e thotë emrin: Ky futbollist do të bëhet më i mirë në botë!

23:09, 17/10/2019

Ronaldinho nuk ka dyshim në potencialin e sulmuesit të Real Madridit, Vinicius Junior.

Legjenda braziliane beson që 19-vjeçari në të ardhmen do të bëhet një ndër lojtarët më të mirë në botë.

“Vinicius Junior aktivizohet në një ndër klubet më të mira në botë. Në të ardhmen ai do të bëhet ndër më të mirët. Është e rëndësishme për çdo skuadër të kesh një sulmues që është i mirë në repartin ofensiv”, deklaroi ai.

Reali është i pamposhtur në La Liga dhe ndeshjen e radhës luan në transfertë kundër Mallorcas.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco