‘Bumerang për Shqipërinë’/ Aktivisti spanjoll: Nuk ka më keq se ‘demokracia e maskuar’ nga Soros dhe Evropa

‘Bumerang për Shqipërinë’/ Aktivisti spanjoll: Nuk ka më keq se ‘demokracia e maskuar’ nga Soros dhe Evropa

17:49, 12/08/2022
A+ Aa A-

Publicisti dhe aktivisti i njohur spanjoll James P. Monfort, ka paralajmëruar një katastrofë në lidhje me situatën politike në Shqipëri, duke e quajtur qeverinë të paaftë dhe neglizhente për problematikat imediate që e shoqërojnë atë.

Sipas James P. Monfort, paaftësia dhe neglizhenca e elitës qeverisëse në Shqipëri dhe ajo e palëve që e shoqërojnë atë, ambasadorë, OSBE, Këshilli i Evropës, Bashkimi Evropian, Fondacioni Soros, do të rezultojnë si një bumerang për Shqiperinë.

Monfort është ndalur edhe te paaftësia e Evropës, ku thekson se diktatura më e keqe e paaftësisë në Evropë, një demokraci e maskuar, nuk është gjë tjetër veçse autokracia më e keqe e Evropës. Më keq se kaq nuk ka.

James P. Monfort

Paaftësia dhe neglizhenca e elitës qeverisëse në Shqipëri dhe ajo e palëve që e shoqërojnë atë,  ambasadorë, OSBE, Këshilli i Evropës, Bashkimi Evropian, Fondacioni Soros, do të rezultojnë si një bumerang për Shqiperinë. Diktatura më e keqe e paaftësisë në Evropë, një demokraci e maskuar, nuk është gjë tjetër veçse autokracia më e keqe e Evropës. Më keq se kaq nuk ka.

Albania's ruling elite's incompetence and negligence and that of the accompanying parties ambassadors, OSCE, Council of Europe, European Union, Soros Foundation, ëill backfire. Europe's ëorst dictatorship of incompetence, a democracy in disguise that is nothing but Europe's ëorst autocracy. It is impossible to do a poorer job’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kvnut13/08/2022 08:36

Kam kohe qe e them f*ck EU, f*ck Soros

Mirela Kopliku13/08/2022 08:31

Shqiptaret duhet te falenderojne shume z. Monfort, qe me artikullin e tij, hedh drite mbi cdo veprim te bere dhe qe do te bejne burokratet e Europes ndaj Shqiperise! Pra nuk qenka vetem z. Berisha qe denoncoka politiken sorosiane europiane!!!!

Shto koment

Denonco