Rama i dha 12 milje Greqisë/ Berisha: Ja çfarë duhet të bëjë PD pasi të vijë në pushtet

Rama i dha 12 milje Greqisë/ Berisha: Ja çfarë duhet të bëjë PD pasi të vijë në pushtet

22:28, 21/01/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Berisha në ‘Çim Peka Live’ ka dhënë përgjigje edhe si do të sillet qeveria e Partisë Demokratike me të ardhur në pushtet me marrëveshjen e detit që i fal Greqisë 12 milje ujëra territoriale shqiptare

‘Qeveria e Partisë Demokratike ka të drejtën ligjore ti thotë qeverisë greke pas fitimit të zgjedhjeve, që ajo është në një marrëvëshje me një tradhëtar që ne e quajmë ‘Zoografi Biss’

Dhe ne jemi për zgjidhjen siç janë marrë vesh dy qeveritë e mëparshme, ku Shqipqëri ka depozituar në OKB, 12 milje ujëra territorial, kurse Greqia 6 milje.

Le ta vendosë gjykata nëse nuk janë dakord.

Kjo i hap rrugën gjykatës të gjykojë nëse palët do jenë dakord me 6 apo me 12 milje, apo të dy janë dakord më 12 milje, sepse siç e shikon Rama, gjykata nuk e gjykon fare atë.

Palët kanë rënë dakord me 12 milje secila, pra deti do të ndahet gjithçka në raportin 1 me1.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 22/01/2021 09:55

Edi Rama Duhet te arrestohet dhe ti jepet denimi maksimal per tradheti kombetare.Ti sekuestrohen te gjitha pronat dhe familja ti largohet prej vendit tone.Asnje shtet ne bote nuk e fal tradhetine kombetare.Ky beri dhe ben te njejtat gjera si Esat plere Toptani

Vendi yne 22/01/2021 09:50

Enver Hoxha dhe Edi Rama e kane demtuar shume Shqiperine ne lidhje me Grekoplerat.Enveri beri gabimin e pafalshem qe argatet grek ne tokat tona i quajti minoritare.Ata nuk jane minoritare jane argate qe emigruan ne vendin tone dhe punuan per bejleret e pasur Shqipetare.Njelloj sic jane emigrantet Shqipetar ne greqi.Parlamenti Duhet te marr vendim dhe te hiqet statusi minoritar.Edi Idiot Rama u jep detin dhe kjo eshte tradheti kombetare.Ky eshte palaco dhe nuk i Duhet as Shqiperise dhe as shqipetareve

Shto koment

Denonco