Berisha: Organet e Vettingut do t'i kërkojnë AKEP-it mbylljen e portaleve dhe profileve që denoncojnë korrupsionin e Ramës

Berisha: Organet e Vettingut do t'i kërkojnë AKEP-it mbylljen e portaleve dhe profileve që denoncojnë korrupsionin e Ramës

17:15, 19/12/2020
A+ Aa A-

Edi Rama vazhdon synimin e tij për të vendosur në censurë portalet të cilat denoncojnë korrupsionin e qeverisë së tij/ Rama mësohet se do ti kërkojë AKEP-it, bllokimin e portaleve dhe të rrjeteve sociala që publikojnë të dhëna mbi korrupsionin e tij.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha, i cili i referohet denoncimit të një punonjësi të Vettingut.

Breaking Neës!

E padëgjueshme! Edvin Kristaq Xhelati përdor vetingun për të vendosur censurën!!

Miq, Organet e vetingut me urdhër të Edvin Kristaq Xhelatit do ti kërkojnë AKEP-it të Partise censurën, bllokimin e portaleve dhe të FB që u nxjerrin atyre korrupsionin dhe të palarat! Turp dhe faqe e zezë!

Lexoni denoncimin e punonjësit dixhital.sb

Pershendetje dr jam punonjes nga sistemi i vetingut desha te ju informoj se me urdher nga larte thuhet vet nga Edvini organet e Vetingut te diskretituara nga akuzat e bazuara drejte tyre per veprimtarine tyre korruptive do ti  kërkojnë AKEP dhe FB mbylljen e disa llogarive dhe portaleve të cilat po ia çjerrin maskën aureolës fake të procesit , me pretendimin e qarkullimit të lajmeve të rreme për reformën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t19/12/2020 18:13

Çpune kane organet e vetingut me portalet,apo po ju del boja perdite dhe nuk dine çbejne.me kollaj e kane ti mbyllin se sa ti padisin ne gjyq qe eshte rruga e vetme ligjore nqs portalet shpifin

t19/12/2020 18:09

Le ti vere flaken kashtes se shtepine ka per te djeg

Shto koment

Denonco