Shkresa dhe video/ Sherr dhe përleshje mes deputetëve të emëruar të Ramës

Shkresa dhe video/ Sherr dhe përleshje mes deputetëve të emëruar të Ramës

15:40, 15/10/2019

Sherre dhe përleshje brenda deputetëve të emëruar të Edi Ramës në kuvend, pas djegies së mandateve nga opozita.

Ditën e djeshme Rudina Hajdari është shkarkuar nga kryetare e grupit parlamentar ‘demokrat’, siç e quajnë veten disa deputetë.

Por duket se shkarkimi i Hajdarit ka zbuluar edhe përplasjet brenda opozitës së emëruar nga Rama.

Rudina Hajdari thotë se është në krye të grupit parlamentar, ndërsa ka zbuluar se ka pasur edhe presione deri edhe përleshje mes deputetëve të opozitës së emëruar nga Rama.

‘Përveç një protagonizmi të shëmtuar mediatik, Korab Lita dhe gangsterët e tij, kanë ushtruar presion ndaj deputetëve, përfshirë edhe zj. Fatjona Dhimitri, e cila ka firmosur, për tërheqjen e këtij puçi.

Pamjet filmike të disponuara nga zyrat e Kuvendit do t’i çohen Prokurorisë’, shkruan Rudina Hajdari në Facebook.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

stan me lepuj17/10/2019 09:43

Nuk ka sepse të meren mediat me përplasjet e këtyre "opozitarëve të rij" të emëruar nga Rama. Morali i tyre është pasqyrë e moralit të Ramës. A bëhet stan me lepuj ?

Dah Jaku15/10/2019 16:04

Plehërat po nuk u pastruan në kohë qelben.

Shto koment

Denonco