FOTO/ Presidenti Meta: Kosovë, gëzuar 20 vjetorin e lirisë

FOTO/ Presidenti Meta: Kosovë, gëzuar 20 vjetorin e lirisë

14:02, 12/06/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka uruar të gjithë shqiptarët për 20 vjetorin e lirisë së Ksovoës.

Sot në Prishtinë u zhvillua ceremonia e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe cclirimi i vendit nga forcat serbe.

‘Gëzuar 20-vjetorin e lirisë Kosovë e dashur!

Falënderim dhe mirënjohje përjetë SHBA, NATO-s dhe Presidentit Klinton!’, shkruan Presidenti Ilir Meta.

Të pranishëm ishin personalitete ndërkombëtare, mes të cilëve edhe presidenti Bill Clinton, njeriu që këmbënguli që NATO të niste sulmet ndaj Serbisë për të ndaluar shfarosjen e popullsisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco