Motra e Taulant Ballës fundos vëllanë… numri dy i PS-së e ka nisur gjimnazin 18 vjeç

Motra e Taulant Ballës fundos vëllanë… numri dy i PS-së e ka nisur gjimnazin 18 vjeç

23:21, 18/01/2019

E motra e Taulant Ballës, për të treguar që i vëllai ka qenë nxënës e student shembullor, dhe për të hedhur poshtë akuzat për plagjiaturë, publikoi listat e notave të tij ndër vite.

Mirëpo, sipas certifikatës së gjimnazit, Balla ka mbaruar arsimin e mesëm gjatë viteve 1995-1996, ndërsa ka dhe një lapsus tjetër në këtë dokument. Viti i IV është shkruar viti i VI, ndërsa rezulton se Balla e ka nisur gjimnazin 18-vjeç.

Është studiuesi Taulant Muka, ai i cili ka pikasur këtë parregullsi në dokument. Reagimi i motrës së Taulant Ballës nuk përkonte me denoncimin e emisionit “Top Story” pasi fliste për deftesën e shkollës së mesme dhe jo për plagjaturën e doktoraturës.

Ndërkohë ky reagim i Alba Ballës është fshirë nga vetë ajo pas “shpërthimit” në rrjet kundër vëllait të saj deputet.

Postimi i Taulant Mukës

“India Kreuz “Miq te dashur, Dr. Kapterri von Librazhdi, shume i fyer nga denoncimet e faktuara ndaj plagjiatures se tij, nxjerr motren te na tregoje se sa i ndritur ka qene ne gjimnaz.

Motra, publikon nje vertetim notash ku ne shohim se si Doktorri ka perfunduar 4 vite me kohe te plote midis viteve 1995-1996.

Per me teper viti i IV eshte shkruar viti i VI per me teper e ka nis gjimnazin 18 vjec hahaha kta jane mjeshtra”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

taku21/01/2019 21:38

Comentuesi A: une e kam mbaruar gjimnazin ne 1996.......nuk shkruan 95-96, mos je gje motra e Tualetit ti ? yyyyyyy te Q...R.... , plehre . Te Q... gomari motren inshallah !!!!

ktvut21/01/2019 14:45

bobo dhe kjo kurva nga librazhdi na del e na ben pordhe. q... nenen

Gramoz19/01/2019 17:31

Po motra e tualetit, sa ta ket patur mesataren ne mes te shaleve Valle!? Ne katundin e librazhdit, gati gati eshte kthyer ne legjende per pune seksi motra.

Hoxha19/01/2019 17:03

Sa e mir kjo cika....rilindja do ta mori partizane ne mal. Lali Tao do gezohet ne sume ...

Ajo19/01/2019 16:18

e shoh qe edhe nje qytetar tjeter i quajtur A e ka konstatuar lehtesisht kontradikten ne diplomen e pjekurise se Balles, te cilin nuk e pelqej aspak,

A19/01/2019 08:12

Pavarësisht nga formulimi i vërtetimit, dallohen qartë rezultatet e katër vteve. Viti 1995-1996 është viti kur ka përfunduar arsimin e mesëm me kohë të plotë. Mosha kur ka mbaruar studimet është 19 vjeç.

Lali kurva19/01/2019 01:26

E gjith rilindja kshu eshte...cop cop. derra , kurva.....

Shto koment

Denonco