'Bashkohuni me studentët, ata do të fitojnë kundër Kallam Dështakut'

'Bashkohuni me studentët, ata do të fitojnë kundër Kallam Dështakut'

14:22, 05/12/2018

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka drejtuar një thirrje qytetarëve në mbarë vendit të mbështesin studentët protestues, të cilët kanë nisur një revoltë kundër Qeverisë për tarifat e larta të universiteteve, të cilat vazhdojnë të shtohen. Berisha ka publikuar një seri fotografish nga protesta e sotme, të shoqëruar me këtë mesazh:

“Album nga protesta madhështore e studentëve për përgjysmimin e tarifave para ministrisë së antiarsimit!  

Nderim studenteve trima dhe guximtarë. Qytetarë, bashkohuni me studentët! Ata do të fitojnë kundër Kallam Dështakut dhe Narkoqeverisë! Fitore studenteve!” - nënvizon Berisha.

ImageImageImageImageImageImageImage

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

besnik05/12/2018 18:02

nqse nuk perziheni ju ( dmth PD ) athere kane ndonje mundesi te cojne pak pluhur por nqse do viheni ju ne krye te kesaj do te sfumohet e gjitha prandaj jen cu te gjithe ne kembe per te marre lidershipin e ksaj proteste keni frike

Loran shehu05/12/2018 14:40

Do i bashkoemi te gjith e ti rrezojm kta vampira 5 leksha se ja nxin jeten kti populli

Shto koment

Denonco