VIDEO/ Qytetarët i rikthen protestës tek Unaza e Re! Policia shtetrrethim

VIDEO/ Qytetarët i rikthen protestës tek Unaza e Re! Policia shtetrrethim

16:50, 22/11/2018

Ashtu siç edhe e kishin paralajmërua, banorët e Unazës së Re, janë mbledhur serish në rrugë për të protestuar për mos lejimin e banesave të tyre pa u dëmshpërblyer më parë.

Ndërkohë ajo që vihet re është numri shumë i lartë i policëve, të pranishëm në këtë protestë. I pranishëm në protestën e sotme është edhe kreu i opozitës Lulzim Basha.

Kujtojmë që gjatë ditës së sotme pati disa përplasje mes policisë dhe qytetarëve në protestën para parlamentin, ku shumë qytetarë u dhunuan dhe shumë të tjerë u shoqëruan në komisariate.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco