‘Prishja e Prestige Resort’/ Shehu: Në prag të Samitit europianizues, goditet barbarisht media dhe prona

‘Prishja e Prestige Resort’/ Shehu: Në prag të Samitit europianizues, goditet barbarisht media dhe prona

15:56, 01/12/2022
A+ Aa A-

Deputeti i PD-së Tritan Shehu ka reaguar pas sulmit qeveritar ndaj kompleksit turistik Prestige Resort të Irfan Hysenbelliut pronarit të Neës24.

Në postimin e tij në Facebook, Shehu thekson se në prag të Samitit europianizues goditet barbarisht media dhe prona.

Postimi i plotë:

Ne prag te Samitit europianizues, goditet barbarisht media dhe prona!

Nje mesazh ky krejtesisht anti demokratik, anti europian, qe po vjen perseri nga “Prestige Resort”!

Nje cfaqje e shemtuar, e denje per rregjimet obskurantiste!

Nje simptom ky i nje “semundje” te rende, qe neser mund te godase gjithesecilin, qe nuk behet pjese e “korit” qeveritar!

Askush nuk eshte i perjashtuar!

Shembull i qarte ky i presionit e terrorit qeverises mbi mendimin, median, qytetarin e lire!

Demokracia bazohet mbi te drejtat, gjykimet, zgjidhjet alternative.

Jo mbi “aksionet” policore ndeshkimore.

Ato jane pjese e metodave anti demokratike.

Nje mesazh ky alarmi edhe per Samitin e dates 6, qe nuk mund te kaloje ne heshtje!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco