Lajmi i fundit

Të shtëna me armë në Panaja të Vlorës, një i vrarë brenda një makine

Rama reagon ndaj Bullgarisë: Hiqni veton ose do ju shaj prapë

Rama reagon ndaj Bullgarisë: Hiqni veton ose do ju shaj prapë

11:02, 24/06/2022
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj deklaratës së Ministrisë së Jashtme të Bullgarisë, e cila i kërkonte të bënte kujdes me gjuhën e fyerjeve.

Rama thotë se ai e ka një problem me Bullgarinë, pasi kanë marrë peng dy vende.

“Oh! Ministria e Jashtme e Bullgarisë paska një problem me mënyrën se si flas unë! Mjaft e drejtë.

Edhe unë kam një problem me mënyrën se si Bullgaria dëshiron të zgjidhë çështjet bilaterale duke përdorur procesin e zgjerimit si mjet për të marrë peng dy vende të NATO-s”.

Miq, është e lehtë: Hiqni veton ose duroni me mua”, shkruan Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptaro-Amerikani24/06/2022 13:42

EDVIN KRISTAQ RAMA, ME STILIN E TIJ ENVERISTO-STALINIST TË FANARIT NDRIÇUES TË EVROPËS NË BRIGJET LINDORE TË ADRIATIKUT, KA THËNË TË VËRTETA TË MËDHA! KA DEMASKUAR PROSTITUCIONIN POLITIK TË EVROPËS!!! AI IA PLASI HAPUR NË MES TË BRUKSELIT BYTHËQIRËLLËKUN EVROPIAN, BUROKRATËVE TË KORRUPTUAR DHE BYTHËQIRË TË EVROPËS!! I JAP 1000% TË DREJTË DHE E MBËSHTES PLOTËSISHT THIRRJEN DHE DENONCIMIN E EDVIN KRISTAQ RAMËS!! SEPSE EVROPA KURVË PLAKË, KA VITE QË PO I BËN KËTO LOJRA TË NDYRA KURVO-BUROKRATIKE ME VENDET E BALLKANIT PERËNDIMOR, TËRHIQ E MOS E KËPUT!! NXJERRIN VETËM LLOJ-LLOJ PRETEKSTE KURVASH PËR REFUZIMIN DHE MOSPRANIMIN E TYRE PËR TË HAPUR NEGOCIATAT DHE PËR TË HEQUR VIZAT PËR QYTETARËT E REPUBLIKËS SË PAVARUR SHQIPTARE TË KOSOVËS!! DUHEJ QË EVROPA T'UA FUSTE PREJ KOHËSH TË DYJA KËMBËT NË NJË KËPUCË KËTYRE KLEPTO-DIKTATORËVE TË BALLKANIT PERËNDIMOR, DUKE U BËRË PRESIONE TË FUQISHME, SANKSIONE DHE BLLOKADA POLITIKE DHE EKONOMIKE, PËR TË PLOTËSUAR KUSHTET DHE KRITERET E VENDOSURA PREJ TYRE, DHE JO TË TALLIN BYTHËN ME POPUJT E KËTIJ RAJONI TË NXEHTË! JO NJË HERË I VLERËSOJNË DHE I MBURRIN KOT ME KOT, SIPAS INTERESAVE TË TYRE, DHE PASTAJ PASI DËRRMOJNË ME RAPORTET E TYRE SKANDALOZE, U THONË SE JENI NË RRUGËN E DUHUR, KENI BËRË REFORMA TË MËDHA, KENI BËRË PROGRESE TË JASHTËZAKONSHME, POR JA QË NUK UA HAPIM DOT NEGOCIATAT, SEPSE GJASME NUK ËSHTË DAKORD GREQIA ME EMRIN E MAQEDONISË, PASTAJ PASI NDRYSHOHET EMRI I MAQEDONISË, NA DEL QË NUK ËSHTË DAKORD AS BULLGARIA SEPSE KA PROBLEME ME GJUHËN MAQEDONASE!!! NDËRKOHË QË NË TË VËRTETË, ASHTU SIÇ E DINË JO VETËM E GJITHË EVROPA POR TË GJITHË POPUJT E BALLKANIT PERËNDIMOR, QË EVROPA NUK I HAP KURRË NEGOCIATAT DHE NUK I PRANON KURRË NË BE VENDET KLEPTO-DIKTATORIALE, ANTIDEMOKRATIKE DHE KU SUNDOJNË KRIMINELËT DHE LIGJIN E BËJNË NARKO-BANDAT DHE QEVERINË E DREJTOJNË ORGANIZATAT KRIMINALE SOROSIANO-MAFIOZE!!! KJO ËSHTË E VËRTETA QË EVROPA NUK E THOTË TROÇ!!! KJO ËSHTË E VËRTETA QË BUROKRATËT E KORRUPTUAR TË BE NA E FSHEHIN!!! SEPSE ËSHTË NJËKOHËSISHT EDHE DËSHTIMI I TYRE I TURPSHËM!! PRANDAJ NARKO-SATRAPI SULLTANO-PUTINISTO-SOROSIAN I SURRELIT KA SHUMË TË DREJTË NË KLITHMAT, SHARJET, FYERJET DHE OFENDIMET E TIJ KARSHI KËTYRE BUROKRATËVE TË KORRUPTUAR MU NË MES TË BRUKSELIT!!! PRA KËTEJ E TUTJE NUK KA MË KUSHTE EVROPIANE APO PROCES TË BERLINIT PËR BALLKANIN PERËNDIMOR PËR HAPJEN E NEGOCIATAVE DHE ANTARËSIM NË BE, POR KA KUSHTE TË BALLKANASVE KLEPTO-DIKTATORË TË PRANIMIT TË "BALLKANIT TË HAPUR" PËR BE DHE BUROKRATËT E KORRUPTUAR TË EVROPËS!!!!

Daj Jaku24/06/2022 13:20

Kërcënimet dhe fyerjet e E Dramës janë si pordhë gomari që vetëm qelbin ajrin e nuk trembin askënd. E Drama është si ajo miza në bythë të kalit që imagjinon se po tërheq karrocën. I pëllciti bytha Bullgarisë Europiane se E Drama mutin e vjell nga goja. Sa vjet u bënë që nuk e dhjet kërkush këtë të çmendur duke i shtuar kushte mbas çdo rradhe mbledhjesh, gjë që tregon qartë faktin se Shqipëria e E Dramës bën vetëm hapa mbrapa drejt BE , por E Drama bën hapa përpara drejt konsolidimit të pushtetit absolut mbi Shqipërinë e vocërr dhe shtimit marramendës të pasurisë së tij të pajustifikuar. Vëttet është i çmendur, por nuk është budalla që të mos ta kuptojë se integrimi në BE do jetë fundi i sundimit dhe fillimi i kalvarit të llogaridhënies për krimet e panumërta…

Shto koment

Denonco