Lajmi i fundit

LIVE/ Pamje të rënda nga atentati në Vlorë, mjeti i bërë shoshë nga breshëria e plumbave

Bushati: E papranueshme! Rama pyet Vuçiçin për t’i thënë po ose jo Brukselit

Bushati: E papranueshme! Rama pyet Vuçiçin për t’i thënë po ose jo Brukselit

21:50, 22/06/2022
A+ Aa A-

Analisti Andi Bushati tha se qëndrimi shantazhues i kryeministrit Edi Rama përballë Brukselit duke qëndruar në krah të Vuçiç duhet sqaruar.

Sipas Bushatit, fakti që Rama u shpreh një ditë më parë se do të konsultohej me Vuçiç për t’i thënë po ose jo Brukselit është e papranueshme sipas analistit.

Bushati: A është Ballkani i Hapur një antipod i integrimit? Është një pyetje që duhet sqaruar. Nëse duket normale se çfarë duhet të bëjë Shqipëria me Evropën duhet të marrë OK në Beograd. Rama tha dhe se do pyeste Vuçiçin për t’i thënë ose jo Brukselit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco