VIDEO/ 'Jepini besën ktij burri malësor...’ - Fjalët e burrneshës përlotin demokratët në Mirditë

VIDEO/ 'Jepini besën ktij burri malësor...’ - Fjalët e burrneshës përlotin demokratët në Mirditë

16:34, 22/01/2022
A+ Aa A-

Fjala e ndjerë e nënës 63 vjeçare përcolli një mesazh dhe një emocion shumë të fortë te demokratët e pranishëm ditën sotme në foltoren e Mirditës.

Një moment i veçantë u kap nga kamerat, ku burrat më moshë u emocionuan jashtë mase duke u përlotur nga fjalët e veçanta të nënës nga Mirdita, e cila kërkoi nga demokratët ti bashkohen dhe t'i japin besën ish-kryeministrit Sali Berisha, pasi ai nuk do t'i zhgënjejë.

Nëna tha se kishte votuar shkarkimin e Lulzim Bashës në referendumin e 18 dhjetorit dhe se ishte anëtare e Lidhjes Demokratike të Gruas që prej vitit 1994.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco