VIDEO-SYRI TV/ PD padi në Kushtetuese: Rama shkaktar i dëmit 120 milionë euro

VIDEO-SYRI TV/ PD padi në Kushtetuese: Rama shkaktar i dëmit 120 milionë euro

13:54, 25/10/2021
A+ Aa A-

Partia Demokratike ka dorëzuar  në Gjykatën  Kushtetuese padinë për pengimin e Komisionit “Becchetti”  nga ana e Kuvendit. Në një komunikim për mediat, deputetët demokrat Grida Duma dhe Gazment Bardhi deklaruan se Edi Rama, i cili është shkaktar i dëmit 120 milionë euro, ka frikë të hetojë.

Partia Demokratike ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese padinë  për vendimin e Kuvendit, i cili nuk ka miratuar ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për çështjen “Beccheti”. Nga Gjykata Kushtetuese, Deputetja Grida Duma akuzoi qeverinë Rama si shkaktar të dëmit prej 120 mln euro.

Sekretari i përgjithshëm i PD –së , Gazment Bardhi tregoi edhe kallëzimet e  bëra nga selia blu për këtë çështje.

Sa i takon ngritjes së Komisionit  Hetimor për inceneratorët, Gazment Bardhi bëri me dije se pritet të votohet  në senacën e të enjtes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali28/10/2021 21:39

Edhe sikur te keni te drejte ,ju Jo vetem nuk ju beson askush ,por ju urejne gjithe shqiptaret.dhe a dini perse?? Ju te dy jeni prostituta dhe jo vetem te politikes por te mbare shoqerise ,jeni figura te ndyra sado te pispilloseni ,njeri si putane tjetri si gay. Qofshi te mallkuar se njolloset njerzit e ndershem. Dhe pritni tju besojne ju qelbesirave te parlamentit. Demokratet e ndershem do tju tregojne vendin.

Shto koment

Denonco