Tre marrëveshjet që nënshkroi Rama në Egjipt

Tre marrëveshjet që nënshkroi Rama në Egjipt

19:58, 23/10/2021
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë në Egjipt, ku është takuar me homologun e tij egjiptian Moustafa Madbouly, me të cilin ka nënshkruar 3 marrëveshje të rëndësishme.

Marrëveshjet e nënshkruara:

Memorandum mirëkuptimi mbi bashkëpunimin në fushën e muzeve ndërmjet Muzeut Historik Kombëtar të Republikës së Shqipërisë dhe Këshilli i lartë i Antikiteteve i Republikës Arabe të Egjiptit

Program ekzekutiv mbi bashkëpunimin kulturor midis Ministrisë së Kulturës së Republikës së Shqipërisë dhe Ministrisë së Kulturës së Republikës Arabe të Egjiptit

Protokoll bashkëpunimi ndërmjet panairit të librit në Tiranë dhe Organizatës së përgjithshme të librit egjiptian

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari23/10/2021 20:10

KA HARRUAR EDHE TE NENSHKRUAJE MARREVESHJEN E LESHIT. PER SHKEMBIME TREGTARE TE LESHIT SHQIPTAR ME PAMBUKUN EGJIPITIAN!!! POR BESOJ KJO MARREVESHJE DO TE NENSHKRUHET NE VIZITEN TJETER QE RAMA DO TE BEJE MUAJIN TJETER NE KAJRO! KRYEMINISTRI YNE MBETI HIPUR NE AVION PREJ 9 MUAJSH!

Shto koment

Denonco