Basha: Shifrat e viktimave nga Covid, më të larta seç raportohen nga qeveria

Basha: Shifrat e viktimave nga Covid, më të larta seç raportohen nga qeveria

12:53, 30/10/2020
A+ Aa A-

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë se po fsheh përmasat e vërteta të pandemisë së koronavirusit në Shqipëri.

Basha tha gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët se shifrat që raportohen si për viktimat dhe të infektuarit janë të rreme, sepse në realitet janë më të larta seç i raporton qeveria.

‘Shifrat e viktimave nga COVID, më të larta nga sa raportohen.

Qytetarët nga Korça, 2 javë të regjistruar si të infektuar me COVID, rezultatet e testimit pas 8 ditësh.

Qytetarët e sëmurë nga Korça: nuk ka tamponë për ritestim.

Basha: Statistikat e raportuara, te rreme.

Edi Rama dyfish përgjegjës për pasojat e tmerrshme të emergjencës, nuk kanë marrë asnjë masë.

Edi Rama dhe qeveria e tij janë fajtor për fshehjen e qëllimshme të të vërtetës.

Edi Rama vazhdon të injorojë thirrjet e OBSh për të shtuar numrin e testimeve.

Edi Rama dhe qeveria e tij janë fajtor për fshehjen e qëllimshme të të vërtetës.

Paratë nuk po kursehen për një projekt më të rëndësishëm, por për inceneratorët.

Qeveria, 13.7 milion euro për inceneratorët gjatë pandemisë’, tha gjatë fjalës së tij krue i PD-së, Lulzim Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco