Trupat ushtarake serbe futen në Kosovë, çfarë po ndodh

Trupat ushtarake serbe futen në Kosovë, çfarë po ndodh

21:19, 07/08/2020

Xhandarmëria Serbe është parë të jetë futur në territorin e Kosovës. Saktësisht në fshatin Karaçevë të Kamenicës.

Një video e publikuar në Facebook, shihen 11 trupa që marshojnë në fshatin Karaçevë të Kamenicës, të veshur me uniforma të ushtrisë serbe dhe të armatosur.

Kjo nuk është hera e parë kur xhandarmëria serbe futet në territorin e Kosovës.

Gazeta Express e ka kontaktuar kryetarin e Komunës së Kamenicës, Qendron Kastratin dhe Policinë e Kosovës, mirëpo nuk ka marrë përgjigje.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ermuti i ures vajgurit08/08/2020 13:50

Ne trimat shkipetre bollka ulur! Rrofte prasi i shqipove. Jemi pa atdhe, te leqendisur! Turp, per sume qeverite shkiptare, qe tradhetojne pa rrufare turpi vendin dhe popullin e tyre. Te shkerdhyer!

Trx07/08/2020 22:42

Kosova duhet te jete vigjilente. Beogradi me siguri planifikon destabilizim dhe nderhyrje ushtarake.

KS07/08/2020 22:25

Kemi Edi Ramen dhe na mbron se ka shoqe Vuçiçkën

KS07/08/2020 22:22

Po i han kurrizi serbeve kujtojne se kane te bejne me UÇK qe ishte nje ushtri nga halli ne vitin 1999 por le ta provojne me ushtrine e kosoves tani dhe do ta marin pergjigjen.

Shto koment

Denonco