Rama mbyll të dielën, ndalon faljen e Fitër Bajramit

Rama mbyll të dielën, ndalon faljen e Fitër Bajramit

21:37, 22/05/2020

Pasi deklaroi se nuk do të ketë asnjë masë, përveç fashës orare deri në orën 21:00, Edi Rama ka ndërruar mendje sërish.

Ka vendosur që të mbyllë fundjavën.

‘Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara. Ta kaloni sa më qetë’, shkruan Rama në fermanin e tij të publikuar në Facebook.

Sipas Ramës, dita e dielë, që është edhe dita e Fitër Bajramit do të jetë e mbyllur dhe nuk do të lejohet falja në xhami, siç edhe ka ndodhur gjithmonë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Qytetar .23/05/2020 01:05

O Edi rama o rrace muti qe je ça pret ky popull nga nje i pa fe si i jati dhe i biri kokrra muti .

Shtetrrumpalle 22/05/2020 22:08

Cmund te pritet nga nje i pabese, i pafe, njeri I 1001 te zezave. Edhe imazhin e ka kuruar te duket si shejtan, vetem briret i mungojne.

Shto koment

Denonco