'Deputetët e Ramës i kërkuan, ndryshimet në ligjet e Reformës në Drejtësi'

'Deputetët e Ramës i kërkuan, ndryshimet në ligjet e Reformës në Drejtësi'

09:25, 22/05/2020
A+ Aa A-

Nga Çlirim Gjata.

Edi Rama bëri që pas 3 viteve, mbi 60 përqind e shqiptarëve nuk kanë më besim tek reforma në drejtësi, duke qenë të bindur se ajo është e kontrolluar politikisht dhe i shërben pushtetit.

Ndryshimet për ligjet e reformës, të paralajmëruara nga deputetët e Edi Ramës, vetëm do ta thellojnë këtë.

Adnor Shameti apo Ulsi Manja, që e ka mbështetur idenë e tij për ndryshimin e ligjeve të reformës në komisionin e ligjeve, e kanë thënë qartë. Janë ata që duan të shtrijnë edhe më shumë kthetrat për të gllabëruar çfarë ka mbetur nga Gjykata Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë, duke penguar zbatimin e Reformës në Drejtësi.

Të gjithë e kanë kuptuar këtë, prandaj Edi Rama duhet të ndalë shkatërrimin e mëtejshëm të Reformës në Drejtësi dhe të lerë shashkat me propozime për ndërhyrje, meqënëse reforma paska edhe probleme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco