Ekuipazhi i Air Albania, gati për fluturimin e riatdhesimit të shqiptarëve të mbetur jashtë vendit

Ekuipazhi i Air Albania, gati për fluturimin e riatdhesimit të shqiptarëve të mbetur jashtë vendit

13:26, 28/03/2020

Ministria e Infrastrukturës njoftoi se është bërë gati skuadra fluturuese e shpëtimit e Air Albania. "Nisim që sot operacionin humanitar për riatdhesimin e shtetasve shqiptar që përmbushin kriteret e vendosura nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme. Jemi me mendje e zemër me ju!" thuhet në foton e publikuar prej ekuipazhit.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë të cilët janë bllokuar jashtë Shqipërisë, për shkak të mbylljes së kufijve tokësorë dhe ajrorë, dhe që kanë nevojë për ndihmë apo informacion, të telefonojnë ose të çojnë një sms në aplikacionin WhatsApp, edhe në numrat e vënë në dispozicion për emergjencat nga vetë MEPJ.

Numrat e vendosur në dispozicion mund t’i kontaktoni nga ora 8:00-20:00.

Vetëm SMS ose “WhatsApp” - nga ora 20:00-08:00

???? 00355694045493
???? 00355694045487
???? 00355694045492
???? 00355694045494
???? 00355694045489
???? 00355694045486
???? 00355694045490
???? 00355694045491
???? 00355694045485
???? 00355694045488

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi 29/03/2020 04:15

( Sara) = besoj që do ti mari Edi Rama për darkë në Bunkerin e tij në Surrel. Po çfarë flet moj Sara ishalla vijnë deri në aeroport =Rinas dhe atë nate do flejnë te kafja aeroportit se po i kapën duke ik do gjobiten nga policia Edit se kanë thyer orarin e shtetrrethimit që ka nxjerr i çmënduri i droguar.

Arberi 28/03/2020 17:50

Ky Rama e shet kte fatkeqësi sikur po shkon Cuck Norris në Bejrut me liruar pengjet nga terroristat, ore debil kryeminister e ke për detyrë ti shërbesh shqiptarëve deri në vendin më të humbur të botës ore edëpzëz. Mos na e shit dhe kte si puna atij djalit të vogël që kishte ngel tek ai kampi alhol në Siri që e shpëtoj kryqi kuq në bashkpunim me Hënën e kuqe dhe mbasi e shpëtuan çove Llesh Lleshin dhe u hoq si Rambo. Çfarë na ka gjet neve shqiptarëve me një mashtrues ordiner një zot e din.

Sara28/03/2020 14:00

Miredita .pershendetje .. doja nje informazioni ..mami in ndodhet ne itali dhe di te rikthehet ne shqiperi .. por doja te dija kur te mberijne ku do te Cohen keta shqiptare ..do te karaktinohen ne noj spital apo ne shpine e tyre

Shto koment

Denonco