Emrat e firmëtarëve për shkarkimin e Ilir Metës: Në krye deputeti i Avdulajve, refuzon Majko e Xhafaj

Emrat e firmëtarëve për shkarkimin e Ilir Metës: Në krye deputeti i Avdulajve, refuzon Majko e Xhafaj

11:22, 17/06/2019

Si për koincidencë me nenin famëkeq  ‘55’ për Agjitacion e Propagandë të kohës së diktaturës, po 55 është numri i deputetëve të Rilndjes, të cilët kanë firmosur për nisjen e procedurës zyrtare për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Në krye të listës është dhe Ilir Ndraxhi, i cili tashmë njihet si ‘deputeti i klanit kriminal Avdyli’, pasi nga përgjimet e Bild doli se u propozua e u mbështet, pikërisht nga ata për tu futur në parlament.

Më poshtë keni dokumentin me emrat e të gjithë firmëtarëve që kërkojnë shkarkimin nga posti i presidentit Meta, ku bie në sy mungesa dhe refuzimi i Pandeli Majkos dhe Fatmir Xhafajt.

Deputetët që kanë firmosur:

Taulant Balla, Sadi Vorpsi, Roland Xhelilaj, Arben Pëllumbi, Ilir Ndraxhi, Xhevit Bushaj, Ardit  Konomi, Musa Ulqini, Ilir Pendavinji, Antoneta Dhima, Milva Ikonomi, Rahman Rraja, Vilma Bello, Adnor Shameti, Arben Ahmetaj, Eduard Shalsi, Ervin Bushati, Alket Hyseni, Senida Mesi, Evis Kushi, Luan Harusha, Lindita Nikolla, Adelina Rista, Fadil Nasu, Spartak Braho, Ardiana Jaku, Ismet Beqiraj, Vullnet Sinaj, Elona Gjebrea, Edmond Leka, Andrea Marto, Elisa Spiropali, Tatjana Piro, Besnik Baraj, Bashkim Fino, Eljo Hysko, Sadri Abazi, Dritan Bici, Edlira Bode, Klodiana Spahiu, Ilir Beqja, Bujar Çela, Almira Xhembulla, Erion Braçe, Eglantina Gjermeni, Mimi Kodheli, Florenc Spaho, Anduel Xhindi, Blendi Klosi, Bledi Çuçi, Niko Peleshi, Damian Gjiknuri, Xhemal Qefalia dhe Ditmir Bushati.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz17/06/2019 14:51

Per te gjithe firmetaret! Merrni nga nje brisk te madh, dhe rruajani koqet presidentit!!!

Skrapari 17/06/2019 13:00

Edhe baba taku e pjell e keqe sh paska qene...harram i paste te mirat e ilir metes ky kelysh

Shto koment

Denonco