Sinqeriteti tronditës i fëmijës që takon kryeministrin: Ti je xhaxhi Rama, që rri gjithë ditën në televizor!

Sinqeriteti tronditës i fëmijës që takon kryeministrin: Ti je xhaxhi Rama, që rri gjithë ditën në televizor!

13:51, 30/03/2019

“Kemi frikë të hapim edhe frigoriferin, se na del kryeministri i Shqipërisë. Shpesh shtrojë pyetjen; kur ai kryeministër punon?! Nuk di që të ketë gjëkundi ndonjë kryeministër që jep auto-intervista nga 2 orë, një herë në javë”, deklaronte rreth dy vite më parë publicisti i njohur Kim Mehmeti, për mënyrën se si Edi Rama drejton vendin.

Qeveria dixhitale e Ramës, një kryeministër që punon vetëm virtualisht, TV më TV dhe nëpër rrjetet sociale është bërë si një virozë kombëtare, që nuk ka lënë pa prekur edhe fëmijët e vegjël.

Epik mund të quhet takimi i Ramës me një fëmijë të vogël, i cili nuk dëgjuar për kryeministrin e vendit, se i rregulloi kopshtin apo shkollën, por e njeh atë vetëm si, “Xhaxhi Rama, që rri gjithë ditën në TV”.

View this post on Instagram

????

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alban Tirana31/03/2019 18:56

Edhe fëmijtë tramaksen me surratin e Ram pallës, me këtë surrat te s'fazuar edhe të rriturve u del në gjumë o Ramo mavria mos dil më në TV.

Gramoz30/03/2019 14:57

Ku me ke pa thot kryeqenefi! Ku me t'pa tjeter ty mer klluf, ti je 24 ne 24 non stop he TV, se mos di te bosh nai pun tjeter ti mer kryekari Ridhjerjes?!

Shto koment

Denonco