VIDEO-LIVE/ Policia vazhdon rrethimin te 'Unaza e Re', situatë e tensionuar

VIDEO-LIVE/ Policia vazhdon rrethimin te 'Unaza e Re', situatë e tensionuar

18:13, 27/03/2019

Ka filluar pak minuta më parë protesta te Unaza e Re, për të 146 ditë.

Situata edhe këtë mbrëmje nuk duket aspak e qetë, ndërsa banorët vazhdojnë të jenë të survejohen nga policë të veshur civilë dhe me uniformë.

Ndërsa në qeli vazhdon të jetë Altin Çejku, i cili u ndalua mbrëmjen e djeshme, menjëherë pas protestës.

“Vazhdon qëndresa jonë për të shembur bashkë më projektin edhe këtë qeveri të korruptuar. Ne këu nuk dolëm veëm për shtëpitë tona por edhe sepse u vodhën taksat tona. Këtu po bëhet një dhunë e pashoqe nga nomenklatura e re komuniste. Këta fundrrina mundohen të na sjellin metodat e Sigurimit të Shtetit. Ne nuk frikësohemi, nga kjo dhunë me arrestime. Sot janë në burg Danieli, Doriani dhe Altin Çejku”, thanë banorët. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lola27/03/2019 19:49

Bravo unaza e re!

Shto koment

Denonco