Edi Rama përfundon në spital

Edi Rama përfundon në spital

18:38, 17/03/2019
A+ Aa A-

“Kryeministri Edi Rama është shtruar në spital pasi ka pësuar një parainfrakt”.

Kështu shprehet ishd-deputeti demokrat Klevis Balliu, i cili në një postim të tijin në Facebook, shprehet se, kreu i qeverisë ka përfunduar në spital pas protestës së djeshme të opozitës.

Sipas tij, gjendja e rënduar shëndetësore refkleton qartazi gjendjen e rënduar politike në vend,

Postimi i plotë i Klevis Balliut:

Rama përfundon në spital pas 16 marsit

Mësova nga disa burime se Kryeministri Rama është shtruar në një spital privat, pasi ka pësuar një parainfarkt.

Gjendja e tij shëndetësore reflekton qartazi gjendjen e rënduar politike. Skandalet si vjedhja e Unazës, kanabizimi i vendit, droga, implikimet e qeverisë me krimin, dosja 339 apo 184 dhe patjeter revolta qytetare janë arsyet e gjendjes së tij.

Duke i uruar shërim të shpejtë, i kërkoj që të japë dorëheqjen për të mirën e tij. 
Pasi politikisht tani dihet që gjendja është e papërballushme por qartazi edhe fizikisht nuk e përballon dot.

Ndaj i kërkoj Kryeministrit ti hapi rrugën qytetarëve me zgjidhje politike, që Shqipëria të kthehet në normalitetin politik dhe ekonomik te saj.
Më shpejt se sa vonë Edvin, mendo për vete dhe qytetarët.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz19/03/2019 17:26

Do ta uroja edvin bajgen me nji mallkim tironc, e mort muji qe osht mren ishalla!

Edi18/03/2019 15:40

Rama eshte per spital cdo dite. Shkon atje vetem kur eshte shume keq. Me qe ra fjala pse ne spital privat?! A nuk eshte shendetesia falas dhe k/ministri e ka ‘modernizuar’?!

Leka 17/03/2019 21:47

Kam bindje të fortë se akoma nuk ka shikuar protestat dhe as numrin kaq të madh të pjesëmarrësve. ndryshe ose do pësonte sulm ose do vetëvarej. Këtë të sotmin nga mbidoza duhet ta ketë. ISHALLA PO NA LË.

Doni 17/03/2019 20:44

Ishalla ma kurr nuk ngritet e sherim te gjat ,30 vjeqar....

RAMADANI17/03/2019 19:43

JUVE I KERKONI TE ARSYETOJE, POR VETEM ARSYETIM NUK KA TRU TE BEJE.

E njihni Kinen17/03/2019 18:49

Njeriu mund te semuret; edhe mund te shtrohet ne spital

sehiri17/03/2019 18:47

Eshte rrasti kur DOKTORI "merr ne qafe" PACIENTIN !

Shto koment

Denonco