VIDEO/ Dridhen themelet e qeverisë nga protesta studentore

VIDEO/ Dridhen themelet e qeverisë nga protesta studentore

12:09, 05/12/2018

‘Studentët me protestën e tyre gjigante po bëjnë të dridhen themelet e qeverië’, kështu shkruan ish-kryeministri Berisha ndërsa komenton revoltën studentore.

Me anë të një statusi në Facebook, Berisha shkruan se qeverinë Rama e ka kapur paniku, pasi ppo shohin fundin e tyre.

Ja postimi i Berishës në Facebook:

Studentet me protesten e tyre gjigande po bejne te dridhen themelet e Narkoshtetit. Kallam Deshtaku dhe narkoministrat e tij drejt kapitullimit.

Ju bej thirrje qytetareve te bashkohen me studentet. Ata kane te drejte. Studentet do fitojne! sb

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco