VIDEO/ 'Kë inauguroi sot Rama'. Ja çfarë poston në Facebook e tij, kreu i PD-së, Lulzim Basha

VIDEO/ 'Kë inauguroi sot Rama'. Ja çfarë poston në Facebook e tij, kreu i PD-së, Lulzim Basha

15:34, 11/01/2017

Edi Rama dhe Erion Veliaj sot kanë vendosur që të inaugurojnë Bulevardin e ri të Tiranës, atë që nis nga stacioni i trenit në drejtim të Paskuqanit. Rama e Veliaj kanë vënë nga një gur në themelet e atij që e kanë cilësuar si bulevardi i ri, zonë në të cilën ka 1 vit që punohet.

Por jo vetëm kaq. Në fakt punimet e këtij bulevardi kanë nisur që në shtator të vitit 2013, por vetëm pak kohë më pas, qeveria e drejtuar nga Edi Rama vendosi bllokimin, duke dërguar policinë ndërtimore.

E prandaj sot Rama e Veliaj inauguruan një ndërtim që është inaugurua njëherë.

Ja pamjet më poshtë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment