EKSKLUZIVE/ Shumë e rëndë, UEFA shkatërron Skënderbeun. Ja dënimi i tmerrshëm

EKSKLUZIVE/ Shumë e rëndë, UEFA shkatërron Skënderbeun. Ja dënimi i tmerrshëm

16:37, 29/03/2018

Është dhënë vendimi që pak kush priste të ishte kaq i rëndë. 

UEFA ka vendosur të shkatërrojë skuadrën shqiptare duke e dënuar me 10 vite përjashtim nga të gjitha aktivitetet.

Vendimi është dhënë në datën 21 mars, ndërsa u publikua diten e sotme.

Lajmi është konfirmuar për SYRI.net ndërsa burimet nga UEFA kanë faktuar ketë vendim me dokumentin e mëposhtëm të siguruar EKSKLUZIVISHT nga SYRI.net.

Përveç dënimit 10 vjeçar, Skëndërbeu është dënuar edhe me 1 milionë euro gjobë.

Skëndërbeu mësohet se ka 60 ditë afat që të kundërshtojë këtë vendim të rëndë, që e shkatërron si klub.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Albani29/03/2018 17:07

1.Shqiperia dhe edhe Skenderbeu jane te vegjel. I vogli asnjehere nuk ka te drejte, dhe perhere meret neper kembe. 2. Ky nuk eshte vendimi perfundimtar. Ky eshte vetem vendim qe edhe pse ne konflikt interesi, UEFA ka vendosur ashtu si i kane propozuar komisioneret e saj. Pra kjo dihej kohe me pare, uefa nuk mund te dilte kunder punonjesve te saj qe veprojne sipas udhezimeve te saj. Tani e ka rradhen Skenderbeu me avokatet mbrojtes. Skenderbeu, edhe ne se denohet, do te denohet jo kaq sa ka vendosur uefa ne baze te komisionereve te saj. Skenderbeu edhe ne se denohet, do te denohet shume me pak, ose nuk do te denohet fare3. UEFA, porosit qe permbajtja e vendimit te mos behet publike deri sa ceshtja te nare vendimin e formes te prere

Shto koment

Denonco