VIDEO/ Kostot e larta të mjekimit në lupën e shoqatës së pacientëve

VIDEO/ Kostot e larta të mjekimit në lupën e shoqatës së pacientëve

11:06, 23/09/2021
A+ Aa A-

Çfarë do të thotë për një vend si Shqipëria dhe për qytetarët shqiptarë të përballojnë nga xhepi i tyre një shifër, siç është 90-milionshi për shërbime mjekësore private?!

Mbi të gjitha, ata që kanë më shumë nevojë për këto shërbime i takojnë një grupi moshor dhe shtrese ekonomike, që nuk do të duhej të ishte në këtë situatë.

Kjo ishte tema që iu shtrua për diskutim dhe sugjerime, znj. Arlinda Gjypi, menaxhere e programit "Together for Life" dhe ekspertit të ekonomisë, z. Majlind Lazimi, sot në studion e Kafe Shqeto në SYRI TV.  

Ndiqni videon në vijim:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco