Re dhe shi, të mërkurën ngrihen temperaturat

Re dhe shi, të mërkurën ngrihen temperaturat

14:40, 20/04/2021
A+ Aa A-

Mot i paqendrueshëm pranveror ka përfshirë vendin.

Po kështu edhe ditën e mërkurë parashikohet të qarkullojnë masa ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësirat mesatare, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Këto vranësira në mesditë do të pasohen nga reshje të dobëta e të përkohshme shiu, kryesisht në lindje.

Era, do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e lokalisht mesatare në bregdet, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 1°C deri në 13°C 

zonat e ulëta 3°C deri në 18°C

zonat bregdetare 5°C deri në 18°C
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco