FOTO/ Ky është moti për ditën e enjte

FOTO/ Ky është moti për ditën e enjte

23:47, 15/07/2020

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme.

Më poshtë keni parashikimin e motit për ditën e enjte:

Reshjet

Të enjten priten reshje të dobëta ose lokale të dobëta në shumicën e qarqeve (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Temperaturat

Të enjten temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 28°C

në vendet e ulëta: 18 / 30°C

në vendet malore: 12 / 27°C

Image

Era

Të enjten era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Zjarret në pyje

Të enjten pritet rrezik ‘i moderuar’ në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në disa qarqe pritet rrezik ‘i lartë’ vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht: qarku Shkodër (Jugperëndim), qarku Tiranë (Jugperëndim) dhe qarku Fier (Veri).

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco