FOTO/ Bukuritë e Shqipërisë që na presin, kur rreziku të ketë kaluar

FOTO/ Bukuritë e Shqipërisë që na presin, kur rreziku të ketë kaluar

10:24, 04/04/2020

Kur virusi Covid -19 të mbarojë dhe rreziku do të jetë larguar, le të bëjmë diçka të mirë për vendin tonë: Le t’i kalojmë pushimet në Shqiperi.

Kjo është ftesa që bëjnë zyrtarët e parkut kombëtar Shebenik – Jabllanicë teksa shpalosin me foto, një nga bukuritë kaq joshëse të vendit tonë mbuluar nën dëborë këtë pranverë.

“Kush e ka mundesine te dali në Bar Cafe & Restorante vendase. Te blejmë produkte dhe te marrim sherbime Made in Albania. Te blejmë mish dhe produkte bulmeti vendase dhe të mbështesim bizneset e vogla dhe te mesme lokale e kombetare.

Këto biznese do ta kenë shumë të vështirë të ringrihen në këmbë dhe të mbijetojnë pa ndihmën tonë. Keto biznese sot jane ne diten me te keqe dhe do duan kohe te ringrihen Prodhimet tona janë disa nga më të mirat në botë. Vendi yne e di se si të bashkohet kur duhet.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco