Instituti i Shëndetit Publik: Kujdes, antibiotikët nuk janë karamele!

Instituti i Shëndetit Publik: Kujdes, antibiotikët nuk janë karamele!

09:38, 20/02/2020

Instituti i Shëndetit Publik ka vënë alarmin sot për përdorimin pa kriter të antibiotikëve. "Ti mund të ndihmosh në reduktimin e antibiotiko-rezistencës, - ka shkruar ISHP në Fb. -Gjithmonë ndiq këshillën e mjekut dhe farmacistit. Antibiotikët nuk janë karamele.Përdorini ato me kujdes".

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco