Edhe sot, diell dhe mjegull, temperaturat në rënie ZM Bjeshka Orosh

Edhe sot, diell dhe mjegull, temperaturat në rënie

07:20, 21/01/2020

Presioni i lartë atmosferik i pozicionuar në Ishujt Britanikë po ifluencon në kontinentin Europian edhe në territorin e Shqipërisë kushte klimatarike të qëndrueshme. 

E martë 21 janar 2020

Moti do të jetë me diell në ultësirën Perëndimore, dhe prani të fenomenit të mjegullës në Verillindje. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NW) me shpejtësi deri në 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.
Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -4/5°C 

Zonat e ulëta  -3/14°C

Zonat bregdetare 4/15°C

E Martë 21 Janar 2020

Kosova për ditën e Martë dt 21 Janar 2020 moti do të jetë kthjellime.  Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -4°C në mëngjes, ndërsa mesdita  deri në 5°C gradë Celcius.

E mërkurë, 22 janar 2020

Moti do të jetë me kthjellime dhe pranë të mjegullës përgjatë luginave të lumenjve. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi deri në 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.
Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -3/5°C 

Zonat e ulëta  -1/14°C

Zonat bregdetare 6/15°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco