Zbutet moti, bien lehtë temperaturat Lumi i Gashit, Tropojë

Zbutet moti, bien lehtë temperaturat

07:09, 21/11/2019
21 Nëntor 2019 gradualisht do të kemi përmirësim të kushteve atmosferike, moti do të  jetë me vranësira mesatare dhe kthjellime. Era do të jetë me drejtim Juge (S) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5- 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  4/16°C 

Zonat e ulëta  10/20°C

Zonat bregdetare 12/21°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco