'Kur të ha viçi ty dhe jo ti, viçin!' Avokati tund faturën e çmimeve abuzive në Sarandë

'Kur të ha viçi ty dhe jo ti, viçin!' Avokati tund faturën e çmimeve abuzive në Sarandë

08:34, 13/07/2019

"Kur të ha viçi ty dhe jo ti viçin" . Ky reagim sarkastik është i avokatit Altin Goxhaj, teksa tund një faturë restoranti në Sarandë.

"25 mijë lekë një racion në pjatë me një fileto viçi në Sarandë! - shkruan Goxhaj: - Duket ata te restoranti po nxjerrin fitimin e munguar në kurriz të viktimave që u shkelin në lokalet bosh .

Ndaj habitemi ne se si turistët e huaj ndalojnë veç në ato restorante që kanë të publikuar jashtë Listën e Çmimeve. E dinë mirë se ç'duhet bërë që t'a hanë ata viçin dhe jo viçi ata", nënvizon avokati.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Geri13/07/2019 17:22

A jo o jo jeni mesuar me i marë te tërat gjerat falas ju. Vetëm ne baze te profesionit qe keni. Me mir ik hani ndo nje dopio pite se edhe ajo me mish bohet mbase te shion me mir ai mishi.

Bushi13/07/2019 15:37

Ti avokat i ke pir gjakun popullit e ke len ne burg për 10000 milek e po shef një fileto për çmimin ti I ke ngren jetën popullit e jo populli ty. Po qenke një k... Ke dhe po.... Te erdhi menuja dhe çmimi po deshe mos u ul fare cohu dhe ik se na zë vendin nuk kemi nevojë për një k... Si puna jote

Bake13/07/2019 15:34

Ky koqja do edhe pjata speciale edhe cmime badiava. Kur do shpetojme nga keta koqe dhe brekegrisur qe o ka ngel ora ne vitet 90'

albion13/07/2019 10:08

"Fileto demi prodhim vendi" lexon aty. Me siguri ka patur dhe fileto vici si normalisht. Nqs eshte pjese e vecante mishi apo gatim i vecante, mund te beje edhe 10000 lek. Po nuk e do, mos e merr.

Shto koment

Denonco