Shi dhe temperatura për plazh/ Ja çudia me motin nesër

Shi dhe temperatura për plazh/ Ja çudia me motin nesër

23:25, 23/04/2019

Temperatura që priten të arrijnë deri në 25 gradë, por ndërkohë do të ketë edhe reshje shiu.

Ky është parashikimi i motit për ditën e nesërme.

Sipas asaj që raporton IGJEUM, priten reshje të dobëta shiu thuajse në të gjithë territorin e vendit, ndërkohë në vendet e ulëta temperatura maksimale pritet të arrijë deri në 25 gradë celcius.

RESHJET

nesër (e mërkurë dt.24) priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Ato do të jenë kryesisht të karakterit lokal.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë dt.24) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 14 / 24 °C

në vendet e ulëta: 13 /25 °C

në vendet malore: 6 / 19 °C

ERA

Nesër (e mërkurë dt.24) ajo do të dobësohet, për të fryrë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco