Ambasadore si Yuri Kim, SHBA nuk ka sjellë ndonjëherë! Konfirmoi standartin e dyfishtë që e akuzojnë

Ambasadore si Yuri Kim, SHBA nuk ka sjellë ndonjëherë! Konfirmoi standartin e dyfishtë që e akuzojnë

23:17, 19/01/2022
A+ Aa A-

Gazetari dhe analisti Andi Bushati ka sulmuar deklaratat e sotme të ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, duke i quajtur me dy standarde, njësoj siç e akuzojnë.

‘Kur pyetet pĂ«r mĂ«katet e palĂ«s qĂ« do tĂ« mbrojĂ«, ruan standartin “s’ mĂ« takon mua tĂ« komentoj”, kur duhet tĂ« godasĂ«, i haron kĂ«to skrupuj diplomatike’, shkruan Bushati nĂ« Facebook.

Postimi i plotë i Andi Bushatit:

Ambasadore mĂ« bazike hipĂ«rfuqia nuk ka sjellĂ« ndonjĂ«herĂ« nĂ« kĂ«tĂ« vend. Kur pyetet pĂ«r mĂ«katet e palĂ«s qĂ« do tĂ« mbrojĂ«, ruan standartin “s’ mĂ« takon mua tĂ« komentoj”, kur duhet tĂ« godasĂ«, i haron kĂ«to skrupuj diplomatike. Pra, kĂ«rkon vetĂ« tĂ« dalĂ« nĂ« njĂ« intervistĂ«, pĂ«r tĂ« konfirmuar standartin e dyfishtĂ« pĂ«r tĂ« cilin e akuzojnĂ«.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arthur19/01/2022 23:55

Surreal, she gets away with this

Shto koment

Denonco