Lajmi i fundit

Infantino reagon pas sulmit me tritol në shtëpinë e Dukës: Jam i shokuar, keni mbështetjen e futbollit ndërkombëtar!

Socialist MP sends wishes on Liberation Day with picture of communist dictator Enver Hoxha

Socialist MP sends wishes on Liberation Day with picture of communist dictator Enver Hoxha

15:59, 28/11/2021
A+ Aa A-

Socialist Party MP Bujar Çela showed openly his nostalgia for Albania’s former communist ruler Enver Hoxha, sending WhatsApp wishes on the occasion of the country’s 77th anniversary of liberation using the dictator’s picture.

After eight years in power, Socialist MPs do not bother any more to hide their adoration for Enver Hoxha.

Çela sent the WhatsApp message to his colleagues in the parliamentary Commission of Security. A later message showed not only he did not regret sending Hoxha’s picture, but insists with the adoration for the dictator’s figure.

“Grow up for the Albania we want”, Çela wrote, using Premier Edi Rama’s and his Socialist Party’s electoral slogan.

“Be a man and live the time”, Çela wrote in his next message addressed to opposition MPs that asked him to remove Hoxha’s picture.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Bolja28/11/2021 21:28

O kok Bole uro ato kurvat qe keni ne ps dhe ate kukumjaçen e ambasades amerikane..ju qift kina robt ku ti keni..!!!!

Albania28/11/2021 18:41

Farë e keqe.E pësofshin per asaj qe nuk e besojne sepse nga ana njerzore nuk asnje ndjenje si qenie humane.Le ti çoje ambasadorja mesazh urimi per pavaresine dhe le te jete e kenqur se shumicen i ka komuniste.Poshte komunizmi,neveri kushdo qe i mbron ,le t'ju bjene te gjitha mallkimet prej atyre qe kane torturuar brez pas brezi...

Daj Jaku28/11/2021 17:20

Duhet përjashtuar urgjent nga Parlamwnti. Njësoj sikur një deputet gjerman të hyjnizojë Hitlerin. Për këtë gjëmë duhet që opizita të braktisë Parlamentin derisa të përjashtohet ky pusht provokator. Por Luli i Ilirit e ka për zemër gjyshin…

Arber28/11/2021 16:55

grun,gocen,motren ty dhe atyre qe te zgjodhen ty

Shqiptaro-Amerikani28/11/2021 16:42

NUK ESHTE FAJI I KETYRE NDYRESIRAVE DHE MBETURINAVE TE DIKTATURES ME TE EGER DHE ME GJAKATARE ENVERISTO-HITLERIANE!! FAJIN E KANE PARTIA DEMOKRATIKE, DEMOKRATET, SHBA DHE EVROPA QE NUK VENDOSEN LIGJIN PER DENIMIN DHE NDESHKIMIN E RENDE TE TE GJITHE ISH-PUSHTETAREVE TE REGJIMIT DIKTATORIAL DHE NDJEKESVE TE TYRE!! NE SHQIPERI NUK U ZHVILLUA NJE GJYQ SI AI I NURENBERGUT, NUK U GJYKUAN DHE NUK U DENUAN KRIMET DHE KRIMINELET E REGJIMIT DIKTATORIAL ENVERIST!!! KY PLEHRE NUK DUHET TE JETE ME DEPUTET E KUVENDIT TE SHQIPERISE!! PARLAMENTI SHQIPTAR DUHET TE MBLIDHET URGJENTISHT DHE T'I MERRET MANDATI I DEPUTETIT SI NJE KRIMINEL POLITIK!!

korcari 28/11/2021 16:31

tregojani juri kim kinezes kurves

Gladiator.28/11/2021 16:14

Bastard i kuq......i mallkuar qofsh ti dhe gjithe fara jote per gjithe jeten.

Skrapari28/11/2021 16:13

Bujar cela ky bastard, qelbesire me siguri matematikore duhet te jete sjapedhi ( skrapardhi) keta sot e kesaj dite vdesin per enver qenin bir qeni dhe bir bushtre. Poshte komunistet socialistet ridhjerasit.

Shto koment

Denonco