VIDEO/ 447 mln euro, kjo është fatura e Edi Ramës për familjet shqiptare

VIDEO/ 447 mln euro, kjo është fatura e Edi Ramës për familjet shqiptare

09:40, 24/07/2021
A+ Aa A-

Partia Demokratike denoncoi sërish skandalin e faturave stratosferike për gjobat në arbitrazh. Selia blu publikoi një video, duke theksuar se fatura e Edi Ramës për familjet shqiptare është 447 milionë euro.

"447 milionë euro, kjo është fatura e Edi Ramës për familjet shqiptare. Imagjinoni sa probleme të vogla dhe të mëdha për shqiptarët do të zgjidhte kjo shumë marramendëse, që fatkeqësisht do të kthehet në një peshë për buxhetin e çdo familje, që do të detyrohet të paguajë papërgjegjshmërinë e Edi Ramës.

447 milionë euro nuk do të shkojnë për spitale, shkolla, kopshte, investime në infrastrukturë, ndihmë ekonomike për njerëzit në nevojë, por për të paguar dëmet e shkaktuara nga një pakicë që ka shkatërruar ekonominë dhe po varfëron shqiptarët.

Në 8 prill 2021 Partia Demokratike ka depozituar në SPAK kallëzimin për çështjen "Becchetti". Ne presim që ajo të hetohet me përparësi, sepse çdo orë vonesë tashmë përkthehet në një dëm ekonomik të pakthyeshëm për qytetarët," thekson PD.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari24/07/2021 15:02

JOOOOO! KURREN E KURRES KJO GJOBE NUK ESHTE DHE NUK DO TE JETE KURRE FATURE PER FAMILJET SHQIPTARE!!! CFARE KUSURESH KANE SHQIPTARET PER GOMARLLEQET DHE HAJDUTLLEQET E EDVIN RAMES??!!!! A I PYETI NDONJEHERE KY HALE SHQIPTARET???? KETE GJOBE DO TA PAGUAJNE VETEM FAMILJET E EDVIN KRISTAQ RAMES, ERJON PLEH VELIAJ, GJIKNURET, AHMETAJT, BALLUKET, TUALETET, MANASTIRLINJTE, BEQAJT, GEGPRIFTET, ARDI VELITE, PJERINET, GJUSHET, SUBASHET, LLESHET, NDRECET, NIKOLLET, NUSHET, DOSHET, KAPOSHET, PLEHRAT, MAZNIKET DHE TE GJITHE NDYRESIRAT DHE QELBANIKET E NARKO-BANDES KRIMINALE RILINDJA! ATA DHE FEMIJET E TYRE TE JETOJNE SI PASHALLARE, SHEHIKE DHE SULLTANE DHE BORXHET T'I PAGUAJME E TI SHLYEJME NE DHE FEMIJET TANE!!! KURRE! KURREEEEEE!!! KU ESHTE SPAK???!!!!! PO KU KA SPAK? SPAK ESHTE ZENE KAPS QE NE DITEN E PARE QE U KRIJUA. ATA TE SPAK THJESHT MARRIN RROGAT NGA TAKSAT TONA DHE TEK-TUK KAPIN NDONJE CIRONKE SARDELE SA PER TE THENE QE JEMI AKOMA GJALLE!!! U DHJEFSHA MU NE SPAK!!! AS MOS SHPRESONI TEK SPAK PER SA KOHE RAMA ESHTE NE PUSHTET! QEVERIA ESHTE SHKEMB GRANITI NE BRIGJET E ADRIATIKUT DHE TE JONIT PERBALL SPAK, LIGJIT DHE KUSHTETUTES SE VENDIT!! ASNJE CIRONKE NUK ESHTE MBI LIGJIN! VETEM NARKO-SATRAPI I SURRELIT, BANDITET E TIJ TE RILINDJES, LALI ERJON PLEHU DHE KRIMINELET QE SPONZORIZOJNE BLERJEN DHE GRABITJEN E VOTAVE JANE MBI LIGJIN, NUK PJERDHIN FARE AS PER LIGJ E AS PER SPAK! POR ESHTE SPAK I ZENE KAPS QE PREJ TYRE PO DHJET GJAK!!! 447 MILIONE EURO DEM KOLOSAL FINANCIAR PER BUXHETIN E SHTETIT DHE TAKSAPAGUESIT SHQIPTAR I SHKAKTUAR NGA SATRAPI I SURRELIT DHE ZNJ. KIMETE, PA PIKEN E TURPIT QESH, NGERDHESHET DHE BUZEQESH EKRANEVE DHE I BEN THIRRJE POLICISE SE SHTETIT QE TE LUFTOJNE ME GUXIM DHE ME TRIMERI KUNDER KRIMIT ORDINER TE RRUGES!!! NDERSA KRYEKRIMINELIN E KA ATY PERPARA SURRATIT DHE SYBAJAMEVE DITE E NATE DHE VAZHDON AKOMA PATURPESISHT E QUAN ALEAT!!!! CFARE DO T'I NDODHTE PRESIDENTIT BIDEN NE SHBA NESE DO T'I SHKAKTONTE PER TEKAT DHE HUNDEN E TIJ NJE DEM TE TILLE EKONOMIK FINANCAVE MIJERA MILIARDESHE TE SHBA??? A E DI ZNJ.SYBAJAME SE CFARE BARRE E RENDE FINANCIARE ESHTE PER SHQIPTARET E VARFER 447 MILIONE EURO??? PO TE SHTOJME KETU EDHE RRETH 500 MILION EURO BORXHE NGA KONCENSIONET, PPP DHE TENDERAT KRIMINALE QE KA BERE QEVERIA E SATRAPIT TE SURRELIT? PO TE KEMI PARASYSH QE BORXHI PUBLIK KA ARRITUR SHIFREN 90% TE GDP SE SHQIPERISE???!!! PSE OPOZITA E BASHKUA PO FLE GJUME??? PSE NUK NDIHET?? PSE NUK E NGRE POPULLIN NE PROTESTA. DEMOSTRATA DHE PSE JO EDHE KRYENGRITJE PER TA RREZUAR KETE REGJIM FASHIST NARKO-KRIMINAL???

maksut24/07/2021 13:38

Kete shume te madhe ( 447 milion euro ) duhet ia paguaje Basha, sepse ai ja dhuroi perseri rames karrigen e kryeministrit ! ! !

Skrapari24/07/2021 10:03

Nenen tu q... gjithe shqiptareve, atyre qe e votuan.

Gj24/07/2021 09:47

Që ka gjetë budallenjë Rama tërë opozita dhe populli mirë ja bën se nuk e kemi kap me shqelma ,ka gjetë dele opozitën dhe popullin,ai bën si i do b.....a.

Shto koment

Denonco