Mayor Veliaj goes crazy, calls the Italian anti-Mafia investigation an electoral wonder

Mayor Veliaj goes crazy, calls the Italian anti-Mafia investigation an electoral wonder

13:41, 23/01/2021
A+ Aa A-

Tirana Mayor Erion Veliaj reacted for the first time about the interceptions of the Italian anti-Mafia authorities, where his name has been mentioned in relation with money laundering made in the Albanian capital by the Calabrese mob ‘ndragheta. According to the conversations intercepted by the Italian authorities, Italian businessmen with links to mafia, contacted Veliajn for construction permits in Tirana in exchange of fat bribes equal to 20% of the construction value.

However, Veliaj, as usual, tried to minimize the importance of the Italian investigation through cheap jokes.

He called the investigation a “campaign wonder” like it was performed by the Albanian opposition instead of the Italian anti-Mafia authorities.

“You’ll hear wonders in this campaign. It will turn out we’ve been kindergarten mates with Escobar. Divide and conquer has been Sali’s (Berisha) strategy. It worked in the ‘90s”, Veliaj said, trying to link an Italian investigation with the his electoral campaign for the Socialist Party.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 23/01/2021 20:59

I paskan bere dem fiqte.Ja paskan bere mendjen marmalate.O mendere shqyer antimafia nuk ta ferkon menderen se ti ashtu je mesuar.Antimafia ta ferkon por me gjethe fiku.Do ta marresh dhe ti ate qe meriton se ke bere zullume ne kete popull.

Vendi yne 23/01/2021 20:58

I paskan bere dem fiqte.Ja paskan bere mendjen marmalate.O mendere shqyer antimafia nuk ta ferkon menderen se ti ashtu je mesuar.Antimafia ta ferkon por me gjethe fiku.Do ta marresh dhe ti ate qe meriton se ke bere zullume ne kete popull.

Gjergji23/01/2021 15:05

Te fala mami kurves

....23/01/2021 14:33

Qen bir qeni ky Veliaj!!!! Nuk e di mese do vi nje here dita te haje MUT

Shqiptari23/01/2021 14:29

DO TA HASH TE SAT'EME KETE RADHE, O PLEHRA I MUTIT!! NUK KE SE NGA SHPETON DOT!! JO VETEM MAMIN, POR EDHE GRUAN TE SHESESH, KETE RADHE NUK SHPETON DOT!! NUK E KA PROKUROR FUSHA CESHTJEN TENDE KETE RADHE!! KETE RADHE T'I KANE MBERTHYER MIRE KOQEN ME PINCA!!! POSHTE NARKO-BANDA MAFIOZE HAJDUTE DHE KRIMINALE "RILINDJA"!!! As mos shpresoni qe ky SPAK, qe eshte sot, te nxjerre ndonje gje!!! Ata jane kembe e koke vegla te Rames! Mos u lodhni kot ju te opozites sot! Neser kur te vini ne pushtet shkrijeni kete SPAK komplet, te mos kete asnje shqiptar, sepse jane si virusa, infektojne gjithcka dhe zevendesojini vetem me prokurore dhe hetues te huaj!! Ata te SPAK duhen shkarkuar qe te gjithe dhe duhen arrestuar per shperdorim detyre, bashkepunim ne krim, fshehje dhe mbrojtje te krimit dhe krimineleve!!! Ky SPAK qe eshte sot nuk ia vlen, ata jane pjese dhe bashkepunetore te krimineleve ne pushtet, me pushtet dhe pa pushtet!!! Ky SPAK e tregoi me vepra dhe me fakte konkrete qe eshte thjesht nje SNUK!

Shto koment

Denonco