Rrjeti tallet me nxirjen/ Veliaj: Rama e sjell vaksinën me shpejt se Basha

Rrjeti tallet me nxirjen/ Veliaj: Rama e sjell vaksinën me shpejt se Basha

13:28, 13/08/2020

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj shpalli se ishte shëruar nga koronavirusi dhe nisi një ofensivë me dalje mediatike. Por ajo që ra në sytë e rrjeteve sociale ishte se Veliaj dukej shumë i nxirë, sikur kishte qëndruar shumë jashtë në diell dhe jo në izolim.

Kjo provokoi shumë meme, madje disa e krahasuan me mjekët kinezë që ndërruan ngjyrën e lëkurës kur u prekën nga Covid-19.

Gjatë dy javëve të karantinës, Veliaj duket se ka pasur kohën e mjaftueshme të mendohet për një kompliment që vërtet ta përkëdhelë sedrën e kryetarit dhe gjatë një interviste në Report Tv, e ka lëshuar publikisht elozhen e radhës, me shpresën se ajo do të arrijë deri në Dhërmi, ku Rama po qëndron këto ditë për pushime në vilën qeveritare.

“Nëse një ditë do dalë vaksina, dhe do të ketë një garë mes kombeve, unë besoj se një lider si Edi Rama do të ketë mundësi ta sjellë shumë më shpejt vaksinën në Shqipëri, sesa dikush tjetër që njeriun më të famshëm dhe më të fortë që njeh është kunati i vet”, tha ai.

Problemi është se Rama ka hequr dorë që prej muajit maj nga strategjia e luftës kundër Covid-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Emigranti 13/08/2020 17:06

Eshte masku mos e gjej virusi

Shqiptari13/08/2020 16:51

EDHE PER KETE PLEHREN E MUTIT, NJEREZIT ME TE FAMSHEM DHE ME TE FORTE QE AI NJEH, JANE ATA QE IA KANE SHKERDHYER GRUAN E VET!!!

Shqiptari13/08/2020 16:49

O PLEHRA E MUTIT!!! O NDYRESIRE E QELBUR!!! PSE DOLE NGA GJIRIZI O PLEHRE E NXIRE ASHTU SIC EDHE KE SHPIRTIN!!! O ZEMER KATRAN!!! O TY TE SHKERDHEFSHIN GRUAN DHE TE GJITHE ROBT E SHTEPISE E TE FISIT, KUNATI I BASHES ME GJITHE BASHEN!!! SEPSE TOMA BESOJ SE KA MBARUAR PUNE!!! NUK PO GJEJ DOT SE CFARE SHARJESH TE TE THEM!!!! O QELBESIRE KANALESH I UJERAVE ME TE ZEZA TE KOMBIT SHQIPTAR!!! O TY TU MBUSHTE FYTI ME MUTIN E GROPAVE TE HALEVE TE GABELAVE TE TIRANES!!!

KS13/08/2020 15:53

Ky eshte jargë komplet, ska fjale sa i neveritshëm është ky specia i Bashkisë

Dilian13/08/2020 14:13

Veliaj eshte bythq....r.Ai nuk ka qene kurre me covid.Cdo gje tij ddhtd fallco.Te ishte ai md covid dhe te rrinte ne nje banese me gruan e tij dhe femijen?

Erjonka vs Lashi Zi13/08/2020 13:42

Ky pederasti do jete shkerdhyer ne ndonje arab apo zezak e na ka mbetur me barre e na pjell ndonje Erjonke te vogel, si Lashi i Zi....

Shto koment

Denonco