Rama u çmend, por Shqipëria jo! Lidheni këtë të marrë!

Rama u çmend, por Shqipëria jo! Lidheni këtë të marrë!

11:21, 18/10/2019

Nga Petrit Vasili.

Ky i marrë që shkërmoqi Shqipërinë, jeton me haluçinacionin e liderit botëror. Ky nuk kupton që e tallin dhe e përçmojnë. Ky i mbaruar, do të flasë në emër të Francës e Gjermanisë!

Po çfarë është ky?!

Ky është asgjëja që flet!

Lidheni këtë të marrë, që klith, leh e thotë se, kur ky mbush Shqipërinë me kriminelë e drogaxhinj, kjo vjen se Franca me Gjermaninë paskan probleme!!!

Ky thotë: "Në datë 19, dielli do të lindë përsëri. Shqipëria nuk ka pse shkon në zgjedhje të parakohshme se Shqipëria nuk i ka lënë mangët asgjë këtij procesi. Nëse zgjedhjet e parakohshme do të zgjidhnin problemin midis Francës dhe Gjermanisë, do ta mendoja seriozisht."

Ka të drejtë ky! Nuk ka lënë asgjë mangut ky, i ka plotësuar vërtet të gjitha....

1. Ka bërë zgjedhje moniste si Partia e Punës.

2. E ka kthyer Shqipërinë në Kolumbinë e Evropës me trafikun e paparë të drogës, të mbështetur dhe të përdorur nga Rilindja dhe qeveria.

3. Ka bërë që qindra mijëra shqiptarë të detyrohen të largohen dhe Shqipëria të kthehet në vendin e dytë për azilkërkuesit.

4. E ka kthyer Shqipërinë, sipas Departamentit Amerikan të Shtetit, në bazë operacionale të krimit të organizuar për Amerikën Latine, SHBA, Lindjen e Mesme dhe Evropën.

5. E ka kthyer Shqipërinë në lavatriçe gjigante të pastrimit të parasë.

6. E ka shkatërruar shtetin ligjor dhe e ka lënë Shqipërinë pa Gjykatë Kushtetuese, pa Gjykatë të Lartë, pa SPAK, pa BKH etj etj.

7. Ka shkatërruar ekonominë me koncesione miliardere korruptive gjer në palcë.

8. Ka realizuar grabitjen më monstruoze të pronës publike dhe private nga korrupsioni i qeverisë të parë ndonjëherë.

9. Ka zhvilluar zgjedhje totalisht të paligjshme dhe kriminale duke refuzuar dekretet e Presidentit për zgjedhjet, që janë ligj.

10. Ka përdorur Vetingun për presion ndaj gjyqtarëve, siç thotë edhe raporti i OSBE/ODIHR.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Skrapari18/10/2019 12:52

I nderuar z. Vasili! Po bej nje plotesim te asaj qe me shume te drejte thoni Ju. Jo lidheni por futini koqen e plumbit. Ai e meriton per ate cka i ka bere ketij vendi dhe ketij populli. Kaq madje e ka pak.

Shqiptari18/10/2019 12:22

Po normale fare! Pse cfare prisnit ju nga ky kriminel enveriste? Ky lloj monstre e qelbur duhet zhdukur nga faqja e dheut. Ky do te njihet si burri i disa partnereve apo dashnori i krimineleve. Ky eshte nje kriminal bolshevik, ky eshte kreu bandes se Rilindjes se qelbesirave! Ky eshte nga monstra qe per pushtet dhe para i shet te gjitha grate dhe nenen e vet. Ky eshte fytyra e vertete e Rilindjes sorosiane! Ne fjalorin e tij imoral sorosian, shprehjet me fjale te ndyra jane shprehje shume normale per moralin e tij kafsheror. Po ashtu flasin e gjithe banda kriminale e Rilindasve. I degjuat besoj shprehjet e tyre te shfrenuara neper pergjimet qe publikoi BILD. Kete fjalor te qelbur perdorin ata, si femrat dhe meshkujt rilindas, kur jane larg kamerave dhe mikrofonave. Imagjinojeni sot ne darke Kryerilindasin me brekushe dhe atlete, ne mbledhjen e kryesise se bandes Rilindja kur te shpertheje pasi te kete marre dozen e kokaines: "Mos e rruani k... o rilindas! Mos e rruani p... o rilindase! Mos e çani bythen fare nga Franca! Ne kete donim! Qellimi yne kjo JO e prere e Petite Macron ishte, dhe u arrit me sukses. Kjo ishte detyra jone dhe e kryem me shume sukses! Merci Petite Mocron, se desh e hengrem nga frau Merkel, po te na hapeshin negociatat. Pas bythe do t'i kishim keta mutrit e BE, dhe nuk do vidhnim dot asnje cent. Pale te mendosh edhe SPAK apo BKH! Tmerr do te ishin per ne! Nga protestat paqesore te Lulit me Monen, mos e rruani k... dhe mos e çani bythen fare! Keshtu qe kemi kohe edhe 2 vjet qe t'i sistemojme e t'i fshehim mire ato qe kemi vjedhur e qe do te vjedhim. Pastaj secili te mendoje ku do t'ia mbathe me gjithe familje. Filloni mendoni qysh sot. Une me gjithe Taon, e arrita me sukses ta mbajme Shqiperine edhe kete here jashte BE! Shyqyr qe kemi kete popull kaq te mbaruar dhe trushpelare se ndryshe do te na kishin mbytur ne ujrat e qelbur te Lanes!!! Prandaj me uroni me gjithe zemer dhe ma shterngoni fort! Si une nuk do te gjeni kurre më!"

Daj Jaku18/10/2019 11:43

Shumë drejt e ke o Petrit, por kujt ja drejton kërkesën "lidheni këtë të marrë/të çmendur"? Ti je edhe mjek edhe politikan, lidhe pra. Poplli thot s'e du, lidheni pra, Elisa thot e du, ... lidhini të dy bashkë.

Shto koment

Denonco