Karlo kërkoji falje Metës për tërmetin apokaliptik në Shqipëri

Karlo kërkoji falje Metës për tërmetin apokaliptik në Shqipëri

22:48, 21/09/2019

Disa muaj më parë, Presidenti Ilir Meta paralajmëroi se vendet e Ballkanit priteshin të goditeshin nga një tërmet apokaliptik. Edhe pse në atë kohë Meta apeloi ndaj institucioneve përkatëse që të merrnin masa paraprake, shumë prej tyre duke filluar nga kryeministri i vendit deri te veglat e tij mediatike, filluan të ironizonin paralajmërimin e Metës.

Ky moment është risjellë edhe njëherë nga gazetari Dritan Kaba, i cili pasi publikon faksimilen e gazetës Shqiptarja.com me titullin ‘Gafa e rëndë. Ccmendet Meta lëshon alarmin tërmet apokaliptik në Shqipëria’ shkruan se Alba Malltezi dhe Karlo Bolino duhet ti kërkojnë urgjent ndjesë Presidentit, nëse nuk i lenë paratë e pista dhe PPP-të e marra.

‘Alba Malltezi dhe Karlo Bolino duhet t’i kerkoni urgjent ndjese Presidentit, apo nuk iu lene parate e pista dhe PPP e marra ?

Nese keni nje fije dinjitet dhe pak fare nese ju ka ngelur profesionalizem duhet ta hapni gazeten tuaj paçavure me titullin:

Te çmendur dhe te pangopur jemi Ne, na falni zoti President!’

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco