Ambasadori i ri gjerman, takimin e parë e bën me Bashën

Ambasadori i ri gjerman, takimin e parë e bën me Bashën

12:22, 22/08/2019

Vizitën e tij të parë, pas dorëzimit të letrave kredenciale, ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë e ka bërë në selinë blu.

Ambasadori Peter Zingraf ka shkuar mesditën e sotme në zyrën kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Takimi ka nisur rreth orës 12:00.

Duket se mbështetja gjermane për Partinë Demokratike dhe opozitën do të vazhdojë, nisur edhe nga fakti që vizita e parë e ambasadorit të ri gjerman bëhet në zyrën e Lulzim Bashës, kreu i opozitës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lejla22/08/2019 14:47

Me kembe te mbare per zgjidhjen e problemeve qe po na mbysin.

Profesori 22/08/2019 12:52

Qofte per hajer, per te miren e ketij populli te shumevuajtur!

Shto koment

Denonco