Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:20, 20/08/2019
A+ Aa A-

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Me VIDEO/ Pamjet kur Tom Doshi qëllohet me ujë në Shkodër

Me përfundimin e mbledhjes socialiste për konstituimin e Këshillit monopartiak të Bashkisë Shkodër, të gjithë pjesëmarrësit kanë dalë nga ambientet e Bibliotekës së Universitetit Luigj Gurakuqi.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/274944/me-video-pamjet-kur-tom-doshi-qellohet-me-uje-ne-shkoder/

 
VIDEO/ Ja si u arrestua sot nga civilët e Ramës, kreu i FRPD pas protestës

Pamje të reja zbulohen nga arrestimi i sotëm i Arvid Bushatit, kreut të FRPD-së në Shkodër, menjëherë pas kostituimit të paligjshëm të Këshillit Bashkiak në këtë qytet.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/274948/video-ja-si-u-arrestua-sot-nga-civilet-e-rames-kreu-i-frpd-pas-protestes/

 

Basha: Beteja sot në Shkodër, betejë e çdo shqiptari, do u vëmë prangat hajdutëve

Beteja në Shkodër është e çdo shqiptari që do qeverinë të pastër nga krimi dhe korrupsioni’.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/274888/basha-beteja-sot-ne-shkoder-beteje-e-cdo-shqiptari-do-u-veme-prangat-hajduteve/

 

VIDEO/ Voltana Ademi: Do ta mbrojmë Shkodrën, do të vazhdoj të jem kryetare e bashkisë!

Voltana Ademi, kryebashkiakja e Shkodrës ka deklaruar para pak minutash se bashkë me qytetarët do të vazhdojnë ta mbrojnë Shkodrën dhe se ajo do të vazhdojë të jetë kryetare e Bashkisë së Shkodrës deri në momentin kur të zhvillohen zgjedhje të rregullta sipas ligjit.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/274901/video-voltana-ademi-do-ta-mbrojme-shkodren-do-te-vazhdoj-te-jem-kryetare-e-bashkise/

 

VIDEO/ ‘Skenë krimi’, rrethohet vendi i konstituimit të Këshillit bashkiak në Shkodër

Disa të rinj e të reja të Shkodrës shprehën kundërshtimin për uzurpimin e paligjshëm të Bashkisë së Shkodrës nga PS nëpërmjet një gjesti simbolik.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/274854/video-skene-krimi-rrethohet-vendi-i-konstituimit-te-keshillit-bashkiak-ne-shkoder/

 

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD dha një deklaratë për mediat pas protestës që u zhvillua sot në Shkodër, ku qeveria konstituoi dhunshëm kundër vullnetit të shumicës së qytetarëve, këshillin e ri bashkiak.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/274897/keshilli-ne-shkoder-pd-cirk-i-nje-qeverie-te-paligjshme-pushtet-qe-s-ka-per-ta-gezuar/

 

Kryekomunari vrasës shfaqet në Këshillin Bashkiak të Shkodrës, vendos të bijën këshilltare

Tashmë është në modën e Rilindjes që ti i heq një kriminel dhe ajo të emëron dhjetra të tjerë, madje tani zgjedh edhe të vendosë fëmijët e kriminelëve në rastet kur këta të fundit demaskohen si të tillë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/274980/kryekomunari-vrases-shfaqet-ne-keshillin-bashkiak-te-shkodres-vendos-te-bijen-keshilltare/

 

Babai shqiptar pranon vrasjen e vajzës së tij studente

Studentja shqiptare, Sabrina Lekaj, u gjet e therur me thikë në makinën e babait të saj, ne sedilien e pasagjerit brenda nje ‘Mercedezi’ luksoz, ku në krahun e shoferit ndodhej po ashtu i plagosur babai i saj, Petrit Lekaj, ngjarje kjo e ndodhur në muajin korrik të këtij viti në qytetin Adelaide në Australi, vetëm pak metra larg banesës së familjes Lekaj.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/275006/babai-shqiptar-pranon-vrasjen-e-vajzes-se-tij-studente/

 
Ramush Haradinaj firmos koalicion parazgjedhor me partinë e Shpend Ahmetit

Pas një konference të përbashkët për mediat, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ai i Partisë Social Demokrate, Shpend Ahmeti, kanë konfirmuar nënshkrimin e një marrëveshjen për koalicion parazgjedhor.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/274936/ramush-haradinaj-firmos-koalicion-parazgjedhor-me-partine-e-shpend-ahmetit/

 
Mike Pompeo: Sulmi terrorist në Kabul, ‘sulm kundër njerëzimit’

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në mesazhin e tij të urimit, për 100 vjetorin e pavarësisë së Afganistanit, dënoi sulmin e 17 gushtit me bombë në një ceremoni martese në Kabul.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/274844/mike-pompeo-sulmi-terrorist-ne-kabul-sulm-kunder-njerezimit/

 

Pas Messit dhe Suarezit, dëmtohet tjetër sulmues i Barcelonës. Mungon...

Ousmane Dembele i është bashkuar Lionel Messit dhe Luis Suarezit në listën e dëmtimeve të Barcelona.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/275028/pas-messit-dhe-suarezit-demtohet-tjeter-sulmues-i-barcelones-mungon/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco